|
Videoene av eksplosjonene var det ikke noe å si på. Det som jeg kommenterte på var sattelittbildene i artikkelen. Det var noe mørke grumsete greier, med fargefilter osv.Ethvert bilde av en gigantisk røyksopp over et muskovittisk arsenal er et godt bilde.
Min påstand/teori er at naboen ( Putin & Co ) kommer til å drive slike marine "øvelser" i Norkehavet i noen år framover. Og stadig nærmere vår kyst, men likevel greit utenfor teritorialgrensen. Så en dag, om 4-5-6 år, kanskje tidligere for å utnytte tRump vil de ikke dra hjem til Murmansk, men snu inn mot vår kyst og sette kursen mot Tromsø, Bodø, Trondheim, Ålesund, Bergen osv osv osv. Når de så har besatt de største kystbyene vil nok ingen norsk regjering mane til kamp og landet blir overgitt stort sett uten kamp!![]()
Northern Fleet continues with exercises close to Norwegian waters
A strike group of Russian warships, including frigates, submarines and anti-submarine hunters, are currently conducting a series of exercises on the east of the maritime border with Norway.www.thebarentsobserver.com
Aftenposten skriver at sønnen til en amerikansk CIA-leder hadde sluttet seg til den russiske hæren og ble drept i kamper mot Ukraina i fjor høst.
Han trodde visstnok på den konspirasjonsteorien som russerne tydeligvis sprer om at NATO bare er en videreføring av Hitlers naziparti.
Sånn fortsetter Færseth sitt innlegg:He he.........
Lett å utvikle sine egne teorier, når man er fødd nesten 30 etter at driten sluttet.
Han tør vel ikke stille opp blandt en gruppe av de, som var der, da det skjedde.......
"Norske patrioten og fredsvennen Vidkun Quisling".![]()
Åhhhh...... Det hjalpSånn fortsetter Færseth sitt innlegg:
Dette er naturligvis en mildt sagt fordreid versjon av hva som skjedde 9. april 1940 og videre i krigen. Og ikke så langt unna det tysk propaganda, og propagandaen til NS-regimet, påstod.
Først og fremst er det imidlertid et forsøk på å beskrive hendelsene på samme måte som russiske og prorussiske stemmer forsøker å beskrive krigen i Ukraina: Russland var tvunget til å invadere for å beskytte sin egen sikkerhet. Krigen er en vestlig proxy-krig, ukrainerne blir utnyttet og har ingen egen agenda. Og det meste kunne vært unngått hvis ikke vestlige land hadde nektet Ukraina å slutte fred i 2022.
Jeg håper vi kan bruke dagen til å minnes Birger Eriksen og andre som var med å hindre at tyskerne fikk sette seg fast uten motstand, og alle som fortsatte å gjøre motstand på hver sin måte fram til mai 1945. Og samtidig tenke over at Ukraina nå befinner seg i en tilsvarende - om enn mye verre - situasjon som Norge var i for 85-80 år siden.
Bortsett fra at ordet «proxy-krig» ikke var oppfunnet ennå kunne det vært tatt rett ut av tyskernes og NS’ propaganda i 1940-45.Åhhhh...... Det hjalp![]()
Andre innlegget slettet nå.
Siden jeg ikke vet, hvem han er, var det ikke helt likefrem etter det første du postet.....
men ser nå sammenhengen med Antonov![]()
Den som ikke kjenner historien er dømt til å gjenta den, sies det.Norske kvinner og norske menn!
Proklamasjon til det norske folk:
Etter at England har brutt Norges nøytralitet ved å utlegge minefelter i norsk territorialfarvann uten å møte annen motstand enn de vanlige intetsigende protester fra regjeringen Nygaardsvold, tilbød den tyske regjering den norske regjering sin fredelige hjelp ledsaget av en høytidelig forsikring om å respektere vår nasjonale selvstendighet og norsk liv og eiendom. Som svar på dette tilbud om løsning av en for vårt land helt uholdbar situasjon, har regjeringen Nygaardsvold iverksatt alminnelig mobilisering og gitt den hensiktsløse ordre til de norske stridskrefter å motsette seg den tyske hjelp med væbnet makt. Selv har regjeringen flyktet etter således lettsindig å ha satt landets og dets innbyggeres skjebne på spill.
Under disse omstendigheter er det den nasjonale samlingsbevegelses plikt og rett å overta regjeringsmakten for å verne om det norske folks livsinteresser og Norges sikkerhet og selvstendighet. Vi er de eneste som i kraft av forholdene og vår bevegelses nasjonale mål kan gjøre dette og derved redde landet ut av den desperate situasjon som parti-politikerne har ført vårt folk opp i.
Regjeringen Nygaardsvold er trådt tilbake. Den nasjonale regjering har overtatt regjeringsmakten, med Vidkun Quisling som regjeringssjef og utenriksminister, og med følgende andre medlemmer:
Alle nordmenn oppfordres til å vise ro og besindighet i denne for vårt land så vanskelige situasjon. Ved felles anstrengelser og alles godvilje skal vi berge Norge fritt og frelst gjennom denne svære krise.
- Professor Birger Meidell, kirke- og undervisningsminister.
- Politisjef Jonas Lie, justisminister.
- Dr. Gulbrand Lunde, sosialminister.
- Direktør Albert V. Hagelin, handels- og forsyningsminister.
- Arkitekt Tormod Hustad, landbruksminister
- Professor R. Skancke, arbeidsminister.
- Godseier Fredrik Prytz, finansminister.
- Major R. Hvoslef, forsvarsminister.
Jeg tilføyer at slik som situasjonen har utviklet seg, er enhver fortsatt motstand ikke bare nytteløs, men direkte ensbetydende med kriminell ødeleggelse av liv og eiendom. Enhver embedsmann og andre stats- og kommunale tjenestemenn og i særdeleshet alle vårt lands offiserer i hær, marine, kystartilleri og luftvåben er forpliktet til å lyde ordre utelukkende fra den nye nasjonale regjering. Enhver avvikelse herfra vil medføre det alvorligste personlige ansvar for vedkommende. Forøvrig vil det bli gått rettferdig og hensynsfullt frem mot alle landsmenn.
Det kom en slik hernede også.........Bortsett fra at ordet «proxy-krig» ikke var oppfunnet ennå kunne det vært tatt rett ut av tyskernes og NS’ propaganda i 1940-45.
Fra 9 april 1940:
Vis vedlegget 1116987
Og prins Carl, senere kong Haakon bror av Christian X, svarte resolutt nei til tyskerne.
Tired of all the winning allerede. Orker ikke mer.En ting jeg ikke skjønner: nå som det går så himla bra i USA og MAGA disiplene her inne får akkurat det de er lovet og vel så det, hvor er de for å si at alle vi andre tok feil?
Da bør vi gjøre en dobbeltfeil, ved å kjøpe amerikanske fregatter der det finnes et fransk og britisk alternativ. To feil blir vel rett?![]()
Johan No.1 (@johanno1.bsky.social)
USA har rätt att diktera användningen av F35 hos köparnabsky.app
Korrigert:Hmm, hvem var det som var president i 2017 igjen?
(a) STATEMENT OF POLICY.—It is the policy of the United States—
(1) to support the Government of Ukraine in restoring its sovereign and territorial integrity;
(2) to condemn and oppose all of the destabilizing efforts by the Government of the Russian Federation in Ukraine in violation of its obligations and international commitments;
(3) to never recognize the illegal annexation of Crimea by the Government of the Russian Federation or the separation of any portion of Ukrainian territory through the use of military force;