Jeg har kikket på en del akustikkprodukter, men ærlig talt – mange av dem ser ut som noe man finner i et øvingslokale fra 90-tallet. Store, grå og ganske lite sjarmerende. Resultatet? Rommet mister både stil og trivsel.
Jeg er derfor på jakt etter løsninger som faktisk kan bidra til god lyd
og god stemning. Gjerne noe med litt farger, design og personlighet – ikke bare “studiofølelse”. Å bygge om rommet er ikke aktuelt, så her må vi jobbe smart med det som finnes av løse produkter. .
Slik det er nå, har jeg fått klar beskjed: Dette ser rett og slett litt… herja ut. Målet er å gjøre rommet lunere og mer innbydende, uten å ofre lydkvaliteten.
Ut fra det jeg opplever, er det særlig disse områdene som trenger litt kjærlighet:
- Siderefleksjoner fra høyre og venstre høyttaler
- Bakveggen
- Frontveggen
- Refleksjoner i taket fra høyre og venstre høyttaler
Jeg tror jeg kommer ganske langt bare ved å ta tak i disse punktene – og forhåpentligvis uten at rommet begynner å ligne et lydlaboratorium
Dette ser for jævli ut: (Sikket noen som syns synd på meg

)
Ser for meg noe sånt: Farger er akustikkprodukter.