Knakende gode bilder fra konserten i gÄr Lagga, men du glemte Ä nevne at du skjÞt en uhorvelig mengde "skudd" og nesten var av i "avtrekkerfingeren"

Jeg kan ikke annet enn og istemme din beskrivelse og observasjoner av Adrian og bandet Lagga.
Jeg ble fullstendig tatt pÄ senga av den unge gitaristen, og satt mÄpende igjen.
Han startet i et aller helvetes tempo med gitar Ăžs langt over viderekommende kurset

FĂžrste del av settet spilte de musikk fra sin egen skive.
Jeg har ogsĂ„ en del tunge gitarhelter sydende under vesten, og sist var det Nuno Bettencourt pĂ„ Tons of Rock i 2024 hvor jeg og mange andre fikk soloen fra lĂ„ta Rise og sto mĂ„pende igjen. Akkurat som nevnte kanongitarist i Extreme har Adrian noe viktig. Han forstĂ„r og smelter sammen med sitt instrument, dvs. detter inn i sonen (bobla) og er fullstendig uredd nĂ„r han gir gass. Han spiller ikke gitar, han er gitaren. UtstrĂ„ling og mimikk viser tydelig hvor sammensmeltet de er. Det var ikke fĂ„ ansiktsuttrykk vi fikk presentert som viste oss at han levde seg fullstendig inn i hva han holdt pĂ„ med. Og han gav gass pĂ„ hver eneste lĂ„t med den ene soloen villere enn den andre, men fremfor alt MELODIĂST. Flere av oss var bekymret for at det skulle gĂ„ for hardt ut over fingrene.
Han behersker ogsÄ til fulle Ä spille rolige lÄter, og har MANGE triks for viderekommende oppe i ermet.
NÄr han annonserte at han skulle spille "when we where lovers" som tributt til kanskje den stÞrste av alle gitarhelter Jeff Beck, kvesset jeg Þrene.
Snakk om Ä hoppe utfor stupet og ligge i fritt fall, men du verden sÄ lett det flÞt med en "all out" brutal solo 2/3 inn i lÄten. Men fÞr soloen gjorde Adian noe lurt, han lot sin gode venn pÄ bass fÄ glitre. Du verden hva han ogsÄ hadde pÄ lur. FETT!
Gutta i bandet hadde det tydelig moro pÄ scenen, og det var gÞyalt Ä se hvordan de kommuniserte med Þyne og kroppssprÄk med ikke sÄ rent lite humor.
SÄ dro Adrian "Little Wing" opp av hatten, og sansene var atter 100% skjerpet sÄ godt det gÄr for en aldrende "herre".
Det gikk hÞyt og lavt med en Þsende fete solopartier, og jeg hÞrte bÄde snev av Jimi Hendrix og Stevie Ray Vaughan (det er min gitargud) inn i der.
Jeg kunne kanskje tenkt meg litt tyngre toner som hang litt lengre i luften fÞr neste tone eksploderte foran meg, bare for Ä pirke pÄ mikro nivÄ.
Fremfor alt gjorde Adrian sin versjon av lÄta som i min bok er helt riktig tenkt.
Men jeg kunne ikke fri meg for hvordan det kunne ha vÊrt om Adrian hadde fÄtt lÄne Stratten til SRV med ennÄ hardere og strenger, slik at klangbildet hadde tiltet et knepp mer mot det varme og sonore. Luftet tanken for Lagga, og vi nikket smilende og megetsigende til hverandre.
SĂ„ dro gutta i gang "Oh` Well" med en herlig tilgjort, vel aksentuert og understreket vokal av Adrian.
Gutten synger faktisk ikke sÄ verst.
Her viste han ordentlig "farlige takter" med fresende og raspende gitarlyd med knall fet og kontant PA-lyd fra lydmannens side

BÊltÞft som vÄr kjÊre avdÞde Sluket ville sagt


Som avslutning fikk vi en Van Halen lÄt som dundret av gÄrde uten et eneste glipptak.
Dette er sÄ definitivt en "powertrio" som utfyller hverandre godt.
Rytmeseksjonen er MYE vassere enn hva SRV hadde, og bassisten henger godt med stjerna.
Og nÄr trommespillet virket for traust dro plutselig Erik trommeslager opp et mer komplekst, kontant, fetere og sintere "groove".
Men det jeg sitter igjen med er hva i all verden Adrian gjĂžr i lille Norge

Kast ham opp pÄ scenen med Nuno Bettencourt, sÄ er jeg sikker pÄ at de hadde kost seg med noen aller helvetes gitardueller og samspill.
Ja, sÄ god er han - helt nifst.
Neste ut er BjÞrn Berge 15.november pÄ Glenghuset i Sarpsborg, nÊr sagt av alle steder


Her er det bare Ă„ kjenne sin besĂžkelsestid.
Ingenting Ä lure pÄ overhode!
Takk for en hyggelig og "eyepopping" aften til the Laggs og deres venner.
Det var knall Ä snu opp ned pÄ hverdagens repetitive grÄtoner, og rense hjernen med godt selskap, munter passiar og et drÞyt dusin gitarsoloer fra Þverste hylle.
Litt ruskevÊr ute i dag gjÞr ikke det spÞtt, selv om bÄde "internjet" og strÞmmen var borte en tid.
Men anlegget fÄr stÄ i ro en stund til i dag for Ä nyte etterklangen av gÄrsdagens konsert
Takk for oppmerksomheten.