Gustard A26 forklart på blomsterspråket blir aldri feil

Det som går igjen i de anmeldelsene jeg har sett/lest er at R26 har denne grooven i bunnen - som funker fantastisk på enkelte sjangere/innspillinger. Men....ikke like bra på mye annet. Altså har den en måte å gjengi signalet på som jeg vil kalle farget. Liker man akkurat den fargingen så for all del - kjør på. Da kan man sikker bli mer enn happy med den. Personlig går jeg fort litt lei hvis det er en farging/signatur som går igjen hele veien. Jeg henger meg rett og slett opp i det - og legger da merke til det på alle innspillinger. En annen ting er at r2r sies å funke dårligere på hi-res materiale.
Paul McGowan forklarer mer rundt R2R teknologien her for de det måtte interessere:
Nå er vel ingen komponenter 100% nøytrale. De vil uansett gjøre ting på sin måte - så også A26. Men det som fasinerer meg med den er at den kan låte som luft og silke - samtidig som du plutselig får et ballespark. Den har denne blandingen av eksplosiv dynamikk og en veldig organisk klang . Og så er det måten den gjengir romfølelsen , luften "mellom" instrumentene. En annen ting jeg også merket meg ved A26 kontra X26Pro er når man f.eks hører et trommesett som er miksa slik at man får en god 3D følelse. Det som oftest skjer når man får et trommeslag som er mikset så det ligger langt bak i lydbildet er at det mister liksom kraften i slaget.
Med A26 føler man at smekket fremdeles er der , men med mer luft rundt. Hele trommesettet henger liksom mer sammen / låter mer troverdig.
Vel, det blir mye prat - det beste er om du hører det selv. Den som er interessert kan bare ta kontakt. A26 står her den - og det vil den gjøre en god stund fremover.