Når det gjelder HDMI er det jo enda verre. Der er heller ikke galvanisk skille en del av implementasjonen. Sist gang jeg hadde slike problemer, da relatert til _både_ en datamaskin og en TV tilkoblet via HDMI, måtte jeg punge ut med omlag 4000,- for en HDMI til HDBaseT konverter for å gå via ethernet som faktisk har galvanisk skille og fremdeles bevare HDMI-funksjonaliteten og båndbredden i sin helhet. Det fungerte helt knall forresten, men rådyrt.
For SPDIF er optisk en grei fiks.
Gode DACer har også blitt flinke til å implementere skiller på inngangene for USB, siden man jo vet at den andre enden da mest sannsynlig kommer fra en datamaskin.
Digitale tilkoblinger finnes det med andre ord mulige løsninger for, men på analogsiden er det mye vanskeligere og dingser av typen du linket til er vel eneste utvei om man ikke greier å løse problemet ved roten.