N
nb
Gjest
Streik i offentlig sektor har ingen ting med streik å gjøre. Det er en parodi på streik slik streik er tiltenkt. I år har det blitt vist ganske tydlig at de som driver med slik ikke er i stand til å forvalte streikemuligheten og det burde få konsekvenser. Det kommer det neppe til å få, men man skal ha hodet rimelig langt nede i sanden for ikke å kunne se det absurde i en streik arbeidsgiver tjener penger på, arbeidstager ikke har noen risiko ved å delta i, som utelukkende rammer 3. part og som de streikende nårsomhelst kan avslutte ved å ta ut nøkkelgrupper som fører til tvungen lønnsnemnd i løpet av få timer.Forøvrig kan vi jo lage en folkeaksjon mot streikerett, både i offentlig og privat sektor.
Hvis noen har noe de vil klage på, kan de jo bare bytte jobber med andre sytpeiser....
Trur rett ut sagt at det kunne blitt morosamt, jeg....
mvh
Proffen
Dere burde streike i avspaseringstiden deres om sommeren, i vinterferien eller i høstferien - da slipper dere å plage utenforstående i nevneverdig grad. Da er situasjonen som beskrevet over, bare at det ikke går ut over 3. part. Prøv å se for deg lærerstanden streike mens skolen uansett har stengt for undervisning - så kan du kjenne litt på den tanken - omtrent like absurd er den Unio har stellt i stand i år.
Og da har jeg ikk en gang nevnt det absurde ved å gå til streik mot et tilbud som betyr ca 3% reallønnsvekst eller der avstanden mellom krav og tilbude var 0.07%
Sist redigert: