- Ble medlem
- 09.06.2003
- Innlegg
- 2.009
- Antall liker
- 6.479
Avsindig rått, Dolbytor! Gratulerer så mykje
Du har nok rettJeg mistenker han ville gjort det likevel![]()
Takk for detGratulerer så mye! Endelig.
Hvor forsvant JBL'ene?
Takk for detgratulerer
Du er herlig sprø, må jeg si.
Men hva skal du drømme om nå?
Ja det var nok Backstreet Girls som dro land dette i underbevisstheten...Måtte flire litt når jeg tenkte på dette innleggetMå si du er løsningsorientert
![]()
Takk for detGratulerer! Dette er tøffe høyttalere!
Det må jo nesten være en endestasjon for deg med disse
Btw jeg regner med du får hjelp av de på den lokale Coop'en og Jens Eide med å få de hus, pølse og øl salget går til himmels når disse skal nytes.
Takk for det (tror jeg...)Gratulerer!Helt hinsides rått hva du investerer i! Du er virkelig i ferd med å utkonkurrere hunden som du går tur med om hvem av dere som er mest ko-ko
![]()
Takk for detEn drøm tas til oppfyllelse, vilt, rått og vakkert![]()
Ja jeg skulle gjerne hatt et større lytterom, men ikke noe såntNå er det "bare" eit glimrande lytterom som gjenstår, Tor.
Tipper at Jubilee hadde spela supert i eit rom slikt som dette:
Vis vedlegget 1214652 Vis vedlegget 1214653 Vis vedlegget 1214654 Vis vedlegget 1214655
Takk for detAvsindig rått, Dolbytor! Gratulerer så mykje![]()
Takk for detDet gledes over at du klarer å realisere drømmen, så gratulerer så mye. Et par uker med venting på bilder av ferdig installerte høyttalere virker lenge for meg, tør ikke tenke på hvor lenge det føles for deg… Du får pleie samboer godt i ventetiden, spørs hvor mye hun får sett deg i høst🫣
Da er det jo bare jobbe dobbel, da flyr jo de to ukene unna som ingenting og samtidig litt ekstra inn. Eller skal du sitte hjemme å tvinne tomler og heller sparke kjerringa ut i dobbelt skift, for finansiering.Takk for det
Ja de neste to ukene kommer til å gå seint, men "plutselig" så står dem der![]()
![]()
Nå begynner jeg heldigvis på jobb igjen etter ferien på mandag så det hjelper godt på, men det blir nok bare vanlige dager selv om burde jobbet minst dobbelt! Så tror jeg at jeg sparker kjerringa ut på doble skift etter at de har kommet sånn at jeg har huset for meg selv fra morgen til kveldDa er det jo bare jobbe dobbel, da flyr jo de to ukene unna som ingenting og samtidig litt ekstra inn. Eller skal du sitte hjemme å tvinne tomler og heller sparke kjerringa ut i dobbelt skift, for finansiering.![]()
Slett murpuss og mange kvadratmeter med glass...Ja jeg skulle gjerne hatt et større lytterom, men ikke noe sånt![]()
Gratulerer så mye TorSlutten av ferien skulle bare fades ut stille og rolig i heimen. Det eneste som var planlagt var en tur til kameraten min på Evje for en skikkelig vask og ev. polering hvis det trengtes. Evje turen gikk som planlagt i dag, men på onsdag så fikk jeg en telefon som snudde opp ned på det meste disse to dagene. "Er du interessert i par brukte Klipsch Jubilee?" spurte Mathias fra HiFiHub i andre enden. For å gjøre en potensiell lang historie kort så gikk jeg som sagt på en skikkelig karamellsmell og da dukker det forhåpentligvis opp et par Jubilee her etterhvert. Dette er jo drømmehøyttalerne mine og det er en underdrivelse å si at jeg gleder meg mye, men fallhøyden er stor![]()
Dette har medført stor aktivitet på Dolbytors ustyrsfront og både JBL’ene og McIntosh MC1.2KW er solgt. Sistnevnte skulle jeg gjerne beholdt, men jeg anså dem som noe av det mest lettsolgte her i kjelleren som da også bringer inn en del kroner. Jeg har også lagt ut et par McIntosh MI502 og så kommer det litt mer ila helgen. Finansieringen er uansett på plass etter å ha solgt disse komponentene og ristet alt jeg har av puter og dyner, men det er nok det lureste å selge mer når man først har varmet opp og er i gang…![]()
![]()
![]()
![]()
(første bildet er for øvrig fra OHC i påsken i fjor. Det er ikke dem jeg har kjøpt, men det er samme finish)
Vis vedlegget 1214526 Vis vedlegget 1214527 Vis vedlegget 1214528
Takk for detGratulerer så mye med Jubilee! Det kommer nok til å rocke i dalum!
Takk for detGratulerer så mye TorDette må jo gå veien
mvh
Endelig! Gratulerer med JubileeSlutten av ferien skulle bare fades ut stille og rolig i heimen. Det eneste som var planlagt var en tur til kameraten min på Evje for en skikkelig vask og ev. polering hvis det trengtes. Evje turen gikk som planlagt i dag, men på onsdag så fikk jeg en telefon som snudde opp ned på det meste disse to dagene. "Er du interessert i par brukte Klipsch Jubilee?" spurte Mathias fra HiFiHub i andre enden. For å gjøre en potensiell lang historie kort så gikk jeg som sagt på en skikkelig karamellsmell og da dukker det forhåpentligvis opp et par Jubilee her etterhvert. Dette er jo drømmehøyttalerne mine og det er en underdrivelse å si at jeg gleder meg mye, men fallhøyden er stor![]()
Dette har medført stor aktivitet på Dolbytors ustyrsfront og både JBL’ene og McIntosh MC1.2KW er solgt. Sistnevnte skulle jeg gjerne beholdt, men jeg anså dem som noe av det mest lettsolgte her i kjelleren som da også bringer inn en del kroner. Jeg har også lagt ut et par McIntosh MI502 og så kommer det litt mer ila helgen. Finansieringen er uansett på plass etter å ha solgt disse komponentene og ristet alt jeg har av puter og dyner, men det er nok det lureste å selge mer når man først har varmet opp og er i gang…![]()
![]()
![]()
![]()
(første bildet er for øvrig fra OHC i påsken i fjor. Det er ikke dem jeg har kjøpt, men det er samme finish)
Vis vedlegget 1214526 Vis vedlegget 1214527 Vis vedlegget 1214528
Takk for detEndelig! Gratulerer med Jubilee![]()
Ja de går dypt og jeg har tenkt en del på dette, men jeg har ikke landet på noe enda. Da jeg hørte dem hos OHC så var det første gang jeg har hørt skikkelig bass ut av to høyttalere i en butikkdemo. Jeg kjente det blafret i buksebeina og ifølge Tømmervik så skranglet det i hele butikken hvis han skulle dra på enda mer. Ut ifra dette så lurer jeg på om jeg rett og slett skal prøve dem uten subber først. For en som er vant med 18" og 24" så høres det ganske spinkelt ut med 2x12" pr. høyttaler, men de hadde som sagt en imponerende bass hos OHC ut ifra den relativt korte demoen vi hadde. Nå faller lyden i dette rommet kraftig under 40Hz og jeg tror på ingen måte at jeg klarer meg uten subber, men det kan hende at jeg kobler det opp sånn i første omgangDisse går jo ganske dypt, hva tenker du mtp deling?
Hvis du skal ha dem i rommet med Shyhorna så kan jo ett alternativ være kun en sub stående pr side slik at du får større mellomrom mellom høyttalerne? Kanskje som å banne i kirkaJa de går dypt og jeg har tenkt en del på dette, men jeg har ikke landet på noe enda. Da jeg hørte dem hos OHC så var det første gang jeg har hørt skikkelig bass ut av to høyttalere i en butikkdemo. Jeg kjente det blafret i buksebeina og ifølge Tømmervik så skranglet det i hele butikken hvis han skulle dra på enda mer. Ut ifra dette så lurer jeg på om jeg rett og slett skal prøve dem uten subber først. For en som er vant med 18" og 24" så høres det ganske spinkelt ut med 2x12" pr. høyttaler, men de hadde som sagt en imponerende bass hos OHC ut ifra den relativt korte demoen vi hadde. Nå faller lyden i dette rommet kraftig under 40Hz og jeg tror på ingen måte at jeg klarer meg uten subber, men det kan hende at jeg kobler det opp sånn i første omgang![]()
Ja det er en tanke å fått mindre subber, men det sitter langt inne å kaste ut ShyHorna. Tatt på husken så mener jeg de er 135cm høye så det går dessverre ikke å stacke 2 av dem høykant eller så ville det vært meget aktuelt. Så har jeg jo vært inne på tanken med et ShyHorn pr. side som @ELJ for øvrig er inne på, men det sitter også litt langt inne. Sånn sett så passer kanskje Jubilee bedre inn i kinorommet, men da har jeg ev. ikke plass til subber foran igjen. "Dette kommer til å lage deg mange problemer" sa kompisen min på Evje på fredag hvorpå jeg svarte "Ja det vet jeg"Tror du hadde en helt annen opplevelse enn hva vi hadde. Og heldigvis vil jeg si, for jeg tror noe ikke har rett når vi var der. Kanskje fase feil eller noe.
For jeg synes de er knalltøffe og bør kunne yte veldig så braDisse subbene dine tar jo svært stor plass. Hadde det vært en tanke å fått noe mindre og få mer plass til Jubilee? Evt kunne du hatt kun 2 på hver side og stabler de på høykant? Tror mange på sentralen inkl meg går nå å sparker i grusen, i påvente av bilder av Jubilee i hulen din
![]()
Takk for detGratulerer så mye med chvære høyttalere![]()
Ja det er mye som "kværner" rundt oppe i topplokket nåSett med mine øyne, du har spennende tider i møte. Tenker på hvordan det løser seg ift plassering av høyttalerne, hvor ender sub'ene og hvor mange, hva gir Jubilee de beste arbeidsvilkår? For en luksus du står oppe iventer i spenning på prosessen.
