Electrocompaniet AW-pro 1 monoblokker | FINN-torget
Monoblokker fra Electrocompaniet vurderes solgt. AW-pro 1 ble produsert i veldig begrenset antall for proff/studio bruk, så lite info finnes. Forsterkertrinn sk
Tror nok utviklingskostnadene på AW400 (som er godt over 20 år gamle), har blitt nedbetalt for lengesiden... sannsynligvis allerede på Skårer og i en helt annen tid, med en helt annen omsetningshastighet.AW300M er i motsetning til AW800M, en ren mono-konstruksjon etter det jeg forstår. 265000,- for paret er over dobbelt så kostbart som siste pris på AW400…så det virker som EC forsøker å ta steget opp i en høyere klasse(?) Får håpe det kommer noen nye produkter i noe mer tilgjendelig prisklasse senere.
![]()
AW 300 M Mono Power Amplifier
The AW 300 M is Electrocompaniet’s latest Mono Power Amplifier. This amplifier embodies an updated, yet unmistakable Electrocompaniet design, perfectly complementing both current and legacy Electrocompaniet products.electrocompaniet.com
Det er jo en ting, men så har også det skjedd noe med kostnader generelt sett siden da.. EC er i allefall smarte nok til å komme med et nytt produkt når de tar en prisøkning. Se på Dali høytalere f.eks.. Epicon 6 kostet 59.000kr når den ble lansert.. Nå koster den 120.000kr for akkurat samme høytaler..Tror nok utviklingskostnadene på AW400 (som er godt over 20 år gamle), har blitt nedbetalt for lengesiden... sannsynligvis allerede på Skårer og i en helt annen tid, med en helt annen omsetningshastighet.
Det koster å utvikle nye produkter og AW300 er ingen unntak. Den lave omsetningen gjør det helt nødvendig å dekke kostnadene med høyere fortjeneste.
Eksempelet der er jo ikke noe annerledes enn hva EC har gjort de siste 30 årene. I 2015 kostet bla. AW600 52000,- per stykk. På slutten lå den på cirka 80000,-.Det er jo en ting, men så har også det skjedd noe med kostnader generelt sett siden da.. EC er i allefall smarte nok til å komme med et nytt produkt når de tar en prisøkning. Se på Dali høytalere f.eks.. Epicon 6 kostet 59.000kr når den ble lansert.. Nå koster den 120.000kr for akkurat samme høytaler..
Det sier noe om hva ting har gått opp..
Minner litt om DP, sånn der sa jeg detSpecs er jo virkelig imponerende, den yter jo enormt mye med ekstremt lav forvrengning og med veldig god dempefaktor.
Ja, bare mye penere - sånn der sa jeg det....Minner litt om DP, sånn der sa jeg det![]()
Ja alt har gått opp.. noe mer uforskammet enn andre.. vi påstå dali er i den uforskammede gruppen.Eksempelet der er jo ikke noe annerledes enn hva EC har gjort de siste 30 årene. I 2015 kostet bla. AW600 52000,- per stykk. På slutten lå den på cirka 80000,-.
Var ingen forskjell på disse modellene heller. Det var jo i stor grad, allerede ett gammelt produkt den gang også.
ta kontakt med support på http://support.electrocompaniet.comSliter med EC living: Ser ikke USB, har prøvd både minnepenn og hdd. Noen som vet hva som er feil?
Tror ikke den maskinen forstår spørsmålet mitt.ta kontakt med support på http://support.electrocompaniet.com
HeiHallois igjen EC venner
Har sendt en melding til Electrocompaniet support, men stiller samme spørsmål her med tanke på erfaringer o.l :
Er det mulig å ha tilkoblet RCA ut og XLR ut samtidig på en ECP-2 Riia? XLR ut til EC 4.8 og RCA ut til Wiim Pro streamer i dette tilfelle.
Flott, takk for svar!Hei
Det går heilt fint, har gjort det i årevis, men om du meiner digitalt så går ikkje det. Veit ikkje om Wiim Pro har analog inngang.
mvh
Jan Ove
HeiHar nettopp kjøpt meg en EC 4.8, produsert i 2015. Har en par sørsmål i den forbindelse:
- Display på denne begynner å bli litt slapt i lysstyrke. Er det noen form for justering av styrke på disse? Mulig displayet må skiftes, så om noen vet hva noe sånt kan koste så si fra.
- Vil en ECT 3 fjernkontroll fungere på denne?
- Har lest en eller annen plass at man vistnok skal kunne koble opp PC til forsterker og gjøre endringer. Finnes det noen instrukser eller anvisninger på hvordan dette gjøres eller ser ut?
Er ellers på jakt etter en ECD-2 om noen skulle ha en for salg.
Du kan dimme displayet med fjernkontrollen som følger med. Alternativt en logitech harmonyHar nettopp kjøpt meg en EC 4.8, produsert i 2015. Har en par sørsmål i den forbindelse:
- Display på denne begynner å bli litt slapt i lysstyrke. Er det noen form for justering av styrke på disse? Mulig displayet må skiftes, så om noen vet hva noe sånt kan koste så si fra.
- Vil en ECT 3 fjernkontroll fungere på denne?
- Har lest en eller annen plass at man vistnok skal kunne koble opp PC til forsterker og gjøre endringer. Finnes det noen instrukser eller anvisninger på hvordan dette gjøres eller ser ut?
Er ellers på jakt etter en ECD-2 om noen skulle ha en for salg.
nei, de er da byttet ut med nye produkter. pt. står de på fabrikken.@electrocompaniet Står de utstilt på t-time sin åpne dag førstkommende lørdag?
