- Ble medlem
- 09.06.2003
- Innlegg
- 1.981
- Antall liker
- 6.416
Flotte hundar, og fantastisk album
Takk, så hyggelig!Flotte hundar, og fantastisk album![]()
Mye fint på HOY HOY.Red Hot Ch P var ultrahotte i Statene, og etterhvert i Europa da dette albumet kom ut!
Nå spilles dette (med ny pickup)
Vis vedlegget 1185351
M
Nei. Denne har normal output, altså trenger en ikke skru opp mer enn en pleier.Er det litt detsamme med denne Rhino pressen som med FM lyden? Har denne WB 56 156 Germany spenstig klar lyd med godt fundament
Vis vedlegget 1185345
Rusta Cable Raisers, Bluesbreaker Edition MkII er under utvikling. Det blir bare SÅ BRA!Nå har du dummet deg ut på psykoakustikk! Jeg har ingen problemer med å skjønne at lyden ble ualminnelig mye bedre, men da må kabelen trekkes gjennom og ikke ligge løst på toppen! Snakker om å lure seg selv!
Sier du det gitt.
Det er ca 15 dager til 1. april...
M
Ja, men det er ei stund siden de ble innkjøpt.Lå det flere Rusta Cable Raisers, i den rotekassen?![]()
Jada masa!Kremt! Her må et korrigeres en smule: Kablene skal føres igjennom åpningene skal man oppnå at lydgjengivelsen kan defineres som «hul igjennom»!
Vis vedlegget 1185916
Mv Olav E
Poenget er at dette ikke er en imaginær lydtunnel, den er defakto en fysisk tunnel. Ved å plassere kabelen i bunnen av hullet, vil det oppnås tilstrekkelig forankring av de lave oktaver og i tillegg gi nok luft for de øvre frekvenser i resten av tverrsnittet.Jada masa!
Du må lese post # 14 295 og # 14297
Skal nok bli HUL IGjENNEM også her.
PS
Er dog litt redd for at lydbildet og scene skal krympe pga fysiske begrensninger i kabelens strekk gjennom den imaginære lydtunnellen.
Har du belegg for å si sikkert at dette ikke vil skje?
Akkurat. Eureka osv.!Poenget er at dette ikke er en imaginær lydtunnel, den er defakto en fysisk tunnel. Ved å plassere kabelen i bunnen av hullet, vil det oppnås tilstrekkelig forankring av de lave oktaver og i tillegg gi nok luft for de øvre frekvenser i resten av tverrsnittet.
Man trenger ikke få et eple i hodet for å forstå at tyngdekraften også gjelder for transport av lydsignaler. Det holder med en stor bit av kunnskapens frukt!![]()
Eplekjekk hilsen fra Olav E
Men problemet som medfølger, er at vi da vil få "lowers" og ikke "raisers", slik at hele prosjektet snubler og detter omkull.Akkurat. Eureka osv.!![]()
Med tanke på alderssammensetning i denne tråden vil jeg tro det er flere lowers enn raisersMen problemet som medfølger, er at vi da vil få "lowers" og ikke "raisers", slik at hele prosjektet snubler og detter omkull.
Jeg tror vi setter strek for Rusta Raisers her.
Takk for interessen og alle gode gjennomtenkte bidrag.![]()
Så, så driver cafteinen og klamrer seg til akevittglasset på loftet igjen nåMed tanke på alderssammensetning i denne tråden vil jeg tro det er flere lowers enn raisers![]()
Dæ vil vi itte væta. Dæ har vi ittno me.Så, så driver cafteinen og klamrer seg til akevittglasset på loftet igjen nå![]()
Her treffer jeg innertier på blinken, og blir som en avledningsmanøver anklaget for drukkenskap. Skammelig!Dæ vil vi itte væta. Dæ har vi ittno me.
-som Prøysen sang.
![]()
Ja.Her treffer jeg innertier på blinken, og blir som en avledningsmanøver anklaget for drukkenskap. Skammelig!![]()
Å nei. Sirkler og kryss er djevelens port inn i systemet.Blir jo helt feil deroppe i skogen.
Eneste, som virkelig virker er konseptet "Bending waves/Bending circles"![]()
![]()
Vis vedlegget 1186040
Vis vedlegget 1186041
I hvert fall Ikke med RØDE kabler laget av en dansk pølsemaker!
Ikke bli fornærmet av pølsemakeren.
Jo, men er du sikker på at du skjøt på riktig blink?Her treffer jeg innertier på blinken, og blir som en avledningsmanøver anklaget for drukkenskap. Skammelig!![]()
Du ser ham litt som en løs kanon på dekk?Jo, men er du sikker på at skjøt på riktig blink?
Og ikke minst var du på riktig skytebane![]()
Bare at dekket mangler.Du ser ham litt som en løs kanon på dekk?
Mvh
