Jepp, han er mitt stalltips.Er en som ble bedt om å være gjestedirigent for BPO da han var 21 ...
Se #6
Kult om de tør å satse på en som er "ung" i allefall, uansett hvem det måtte bli.
|
Jepp, han er mitt stalltips.Er en som ble bedt om å være gjestedirigent for BPO da han var 21 ...
Jeg tror neppe hekser og troll kommer og tar dere hvis dere forteller hvem denne 21-åringen var som ble bedt om å være gjestedirigent for BPO.Ah nå tror jeg skjønner hva dere tenker på.
Det hadde vært noe ja. Og en sensasjon.
Når vi først tenker nordover kunne de godt ringt til vår Vasquez også. Også fra Venezuela, og jeg ville tatt ham foran Dudamel.
Vet du, AtleT, at etter at jeg hadde lagt meg i går kveld, ble jeg liggende å tenke litt på hvem som kunne egne seg, og som fremdeles var relativt u-gammel. Og da kom jeg til å tenke på Daniel Harding som en mulig kandidat.Det er Daniel Harding de tenker på Steinar. Var assistent for både Abbado og Rattle tidligere.
Dirigerer Stockholm radio nå og Trondheim Symf før.
Briljant mann.
Du skal se de slipper ut hvit røyk fra Berlin Philharmonie?Veldig OT, men denne conductor election-prosessen minner meg om pavevalget. Bare der sperrer de inne presteskapet til en beslutning har blitt fattet.
Aha. Interessant tips!Det er Daniel Harding de tenker på Steinar. Var assistent for både Abbado og Rattle tidligere.
Dirigerer Stockholm radio nå og Trondheim Symf før.
Briljant mann.
Jepp, tenkte av "en eller annen grunn" på ham med det samme dette temaet kom opp i media.Det er Daniel Harding de tenker på Steinar. Var assistent for både Abbado og Rattle tidligere.
Dirigerer Stockholm radio nå og Trondheim Symf før.
Briljant mann.
Er ikke langt unna nei, men mulig dette er enda verre. Har ikke hørt om at de har utsatt valget av Paven med et år før.Veldig OT, men denne conductor election-prosessen minner meg om pavevalget. Bare der sperrer de inne presteskapet til en beslutning har blitt fattet.
Ja, har også et spesielt forhold til Harding selv, så lite ville egentlig vært mer moro.Jepp, tenkte av "en eller annen grunn" på ham med det samme dette temaet kom opp i media.Det er Daniel Harding de tenker på Steinar. Var assistent for både Abbado og Rattle tidligere.
Dirigerer Stockholm radio nå og Trondheim Symf før.
Briljant mann.
Har da fulgt denne poden, fra da han ikke fikk bli med oss inn på den lokale puben..... til der han er nå.
Finnes mange dyktige og visjonære unge, dyktige dirigenter rundt omkring i verden og det finnes en genial èn til i sammme lille norske by, igjen.
Men klart det ville være utopi å i det hele tatt tenke slik. Verden er større enn som så og det handler nok mye om bekjentskaper etc.
Gode orkestre spiser dirigenter til frokost. De gjennomskuer deg på et blunk. I Oslo filharmoniske er det et kvalitetsstempel om en dirigent holder to prøvedager uten å "gå tom" for ting å jobbe med. Tenk deg da hvordan det er i Berlin.Dette er Heavy shit - spørs nok om de erkeseriøse/konservative som bestemmer her er klare for en "ungdom". Tror det ikke før jeg ser det. Sikkert mange hensyn som skal tas ift samarbeidspartnere og andre VIP's. Uansett så blir det nok bra. Lurer på om musikerne har noen med i prosessen?
Det har tatt opp til 1006 dager å velge ny pave. Det er rekorden, men det har flere ganger tatt mer enn et år. Så dette dirigentvalget blir nok en hastesak i forhold.Er ikke langt unna nei, men mulig dette er enda verre. Har ikke hørt om at de har utsatt valget av Paven med et år før.Veldig OT, men denne conductor election-prosessen minner meg om pavevalget. Bare der sperrer de inne presteskapet til en beslutning har blitt fattet.![]()
Takk for presisering.Det har tatt opp til 1006 dager å velge ny pave. Det er rekorden, men det har flere ganger tatt mer enn et år. Så dette dirigentvalget blir nok en hastesak i forhold.Er ikke langt unna nei, men mulig dette er enda verre. Har ikke hørt om at de har utsatt valget av Paven med et år før.Veldig OT, men denne conductor election-prosessen minner meg om pavevalget. Bare der sperrer de inne presteskapet til en beslutning har blitt fattet.![]()