I Coldwater, Kansas har det nettopp vært valg av ny ordfører. Den sittende ordføreren, Joe Cebalos fikk 83% av stemmene.Han er "MAGA to the core" og har stemt republikansk i alle valg der han har deltatt og stemt på Trump i presidentvalgene.
Det er bare en hake - han er mexikansk innvandrer. Han har vært i USA siden han var 4 år og har oppholds- og arbeidstillatelse. Men han er ikke amerikansk statsborger. Så han har ikke stemmerett. Han kan heller ikke stille til valg til noen offentlige verv.
Nå er han arrestert. Her er det snakk om flere tilfeller av valgfusk. Valgfusk har vel en strafferamme på 10 år (tror jeg), og hvis han har stemt i 10 valg vil jo det si 100 år i fengsel. Nå får han helt sikkert ikke maksimumstraff, men likevel kan han få mange år i fengsel for så å bli utvist til Mexico, et land han ikke har noe forhold til og der han ikke lenger snakker språket.
Coldwater stemmer omtrent 100% republikansk, og nå er de i harnisk fordi han er arrestert - "Han er jo en skikkelig fyr som aldri har gjort noe galt - man kan jo ikke utvise en slik kjernekar" sier de.
Vel - det skulle de kanskje tenkt på før de stemte på Trump!