Når Leben CS600 nå er ute av anlegget så var det plass til en annen amp der...
Jeg har nå Leben CS200 Monoblokker i bruk.
Som den observante leser nok ser så mangler det en preamp, men da det er volumpot på blokkene går det greit å bruke de i et enkildeanlegg... Litt "knotetet" å justere volum, men da volumpot har trinn går det forsåvidt bra.
I disse CS200 Monoblokkene sitter det Mazda NOS 6V6GT som utgangsrør og yter 2X25W. De låter veldig åpent og fint. Bra detaljering og definisjon. De har ganske lik signatur som CS600, men visse forskjeller er det dog. Hvem som er best er nok et spørsmål smak. Skal bli spennede å høre disse når jeg får en aktiv pre i hus... Ryktene sier at Leben effektforsterkere trives best med det.
Nå har jeg i grunn aldri brukt pre/power så det kan jeg ikke uttale meg bastant om, men hadde "besøk" av Leben RS28CX+ Leben CS660P i høst og det var en klar oppgradering fra CS600. Dynamikk, definisjon og oppløsning var bedre på den komboen enn CS600 selvom jeg brukte de samme rørene i CS600 som i CS660P.