Roons venner.

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • nma

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    07.12.2003
    Innlegg
    4.817
    Antall liker
    599
    Torget vurderinger
    1
    All den tid dette er skrevet i mono er det hinsides tregt på apple-produkter uansett, at du ikke har oppdaget det før er sikkert bare flaks. Produktet har blitt dårlig etter at Samsung / Harman Kardon tok over. Dette var et sinssykt bra produkt.
    Roon bruker vel .NET over hele fjøla siden versjon 2.0. Ganske raskt, men bruker en del minne. Men ikke verre enn at alle maskiner fra ca 2010 og fram til i dag skal kjøre dette fint.
     

    atletico

    Overivrig entusiast
    Ble medlem
    12.09.2002
    Innlegg
    616
    Antall liker
    1.044
    Torget vurderinger
    8
    Aldri hatt problemer på 7 år bortsett fra litt for å få Roon Arc til å virke. Merker ingen forskjell før og etter at Harman tok over. Men bruker ikke Apple.
    Har ikke hatt noen problemer med Roon Core på en 2019 Mac Mini + SSD disc ( brukes kun som Roon server, koblet usb-c til SSD disc med alle CD / egne musikkfiler) Mac Mini kablet direkte til router. Wi-fi fra router til alle Roon endpoints.
    Dette oppsettet har vært dønn stabilt i snart 6 år nå. Har på disse 6 årene brukt 3 forskjellige Auralic streamere som hoved kilde (roon endpoints) også helt smertefritt. Bruker Qobuz streaming integrert i Roon.
    Problemene her startet for en uke siden da jeg oppdaterte til Roon versjon 2.58.
     

    ggt667

    Hi-Fi entusiast
    Ble medlem
    20.04.2020
    Innlegg
    117
    Antall liker
    27
    Sted
    Sørlandet, iflg Olsenbanden
    Her er alt kablet. Det er vel ingen problemer her eller, annet enn at GUI lægger noe helt hindsides. Dette var ikke i Roon 1.x, det kom etter at jeg oppgraderte til det "nye" som var utviklet i .net / Mono, og Roon.app vokste fra 200MB til 730MB.
     

    ragwo

    Mud-fi freak
    Ble medlem
    02.05.2007
    Innlegg
    8.959
    Antall liker
    25.623
    Sted
    El-returen
    Torget vurderinger
    44
    Noe har skjedd her etter den siste oppdateringen med tanke på Roons hastighet. Det kan nå ta opp til 10 sekunder før en låt starter, spesielt hvis jeg vil overføre en låt eller spilleliste fra en sone til en annen. Restart og nyinstallasjon er gjort, uten at det hjelper. Tålmodighet er nå blitt en dyd, ikke bare ved avspilling av vinyl.
     
  • Laster inn…

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Laster inn…
Topp Bunn