Jeg har, men alle?? Ja kanskje??Tapet/papirkniv er bedre enn saks. Det har vel alle liggende.
Jeg har, men alle?? Ja kanskje??Tapet/papirkniv er bedre enn saks. Det har vel alle liggende.
Er det en mann i huset, må det da finnes en tapetkniv! Jeg har alltid en liggende i bestikkskuffen, helt innerst. Aldri noe problem. Et eget rituale hver gang jeg skal åpne en eske med noe spennende. Opp med skuffen, der venter min kjære kniv. Den glir så lett gjennom lag med tape at det er en fryd.Jeg har, men alle?? Ja kanskje??
At du ikke får brukt det er brukervennlig?Har alltid irritert meg hver gang jeg har besøkt Blocket i Sverige, altså det som skulle være Sveriges svar på FINN. Siste gang jeg besøkte dette nettstedet, var alt som før. Nå måtte jeg se etter 2 ganger før jeg skjønte det. Sverige har, sikkert etter masse kritikk, omsider konvertert til noe totalt brukervennlig! Gratulerer! IKKE irriterende lenger!, men befriende![]()
Det kan være en skummel operasjon med en skarp kniv.Tapet/papirkniv er bedre enn saks. Det har vel alle liggende.
Det man trenger er en sånn multisaks fra Biltema. Har denne selv og den er noe av det mest anvendelige jeg har i skuffen når man skal åpne blistere av panserplast. Anbefales.Eg har kapitulert, og bruker kniv/saks på nær all plastforpakning. Største problemet er små «blisterpacks» av tjukk plast og med robust samanliming: vinkelslipar er freistande.
Det har jeg stundimellom på håndleddet, men ellers går det gjerne i Leatherman i beltet.Har ikke alle menn en kjekk, liten Victorinox i lommen?
Ja. Har forstått det slik at det er samme selskap bak "nye" blocket og FINN. Det er en grunn til at den norske modellen ble valgt også for blocket, og ikke omvendt. Nå er de til forveksling, bokstavlig talt, helt like. Slutt på min irritasjon i forold til blocket i alle fall.En blåkopi av FINN?
Schibsted kjøpte Blocket for mange år siden.Ja. Har forstått det slik at det er samme selskap bak "nye" blocket og FINN. Det er en grunn til at den norske modellen ble valgt også for blocket, og ikke omvendt. Nå er de til forveksling, bokstavlig talt, helt like. Slutt på min irritasjon i forold til blocket i alle fall.
Det er vel med ref. til Weng sin blings i OL 2014 da hun blandet litt og bøyde seg i hatten for svenskene(?).Etter damenes stafett har jeg lest om flere som bøyer seg i hatten. Grmf! Man tar av seg hatten, evt bøyer seg i støvet.
Hm. Einaste OL-øvinga eg har sett i år var lagøving i kunstløp for kvinner i går (kan ha vore opptak). Fascinerande kommentatorar, ein eks-utøvar og ein som verka mest som ein entusiast.Alpint kommentatoren på NRK, ikke har han peiling, ikke er han morsom selv om han ler godt av egne vittigheter, jatter vas i et sett. Han er jeg lei.
Jeg ser kun alpint så jeg vet ikke så mye om det andre men tror NRK har hanket inn ex-utøvere som sidekommentatorer/eksperter i det meste. Bare for å presisere, Lars M. som er ekspert i alpint bidrar bra han, det er han NRK fyren som får meg til å flippe.Hm. Einaste OL-øvinga eg har sett i år var lagøving i kunstløp for kvinner i går (kan ha vore opptak). Fascinerande kommentatorar, ein eks-utøvar og ein som verka mest som ein entusiast.
Minna (kommentator-sporet, altså) om ei kryssing av Eurovision og Ekstra-Joker Nord.
Brødbakemaskin er tingen.Og en irritasjon som har vedvart lenge - elendig utvalg og ofte utsolgt i brødhylla på de lokale Meny-filialene. Jeg vil ikke ha brød som er lavt på grovhetsskalene, eller som er rullet i frø og havreflak som løsner og søpler ned hele kjøkkenbenken min når jeg skal skjære dem. Innser at løsningen er å bake selv, men det er noe som må læres og som sikkert tar tid når man først setter i gang. Men er det så fordømt vanskelig å forsyne kundene med skikkelig brød?![]()
Espen Aas alene er også et alternativ..Debatten - sjukt irriterende programledere. La oss få tilbake Fredrik !!
Har hørt at det er en eltekrok i de maskinene som gjør at det blir et unaturlig hull midt i brødet? Men for min del er det egentlig like mye det å finne en bra oppskrift også, som selve monteringen av brødet før det stekes. Eller bakingen, hvis man er fin på det.Brødbakemaskin er tingen.
Johan-Kr
To ting irriterer med statisk elektrisitet.Statisk elektrisitet, og særlig om vinteren. Som at jeg får støt når jeg går ut av bilen min og tar på døra for å lukke den.![]()
Få henne til å bytte fra TEMU akryl garn til ullTo ting irriterer med statisk elektrisitet.
Den kan ikke brukes til å senke strømregingen!
Om vinteren når jeg tar av meg topplua som Husvaranen strikket til meg så står håret til alle kanter som om jeg holder på en Teslacoil!
Får litt sånn hår jeg også noen ganger når det er tørr luft inne om vinteren. Men jeg lurer litt på hva som gjør at jeg «lades opp» i bilen så jeg får støt når jeg går ut og tar på døra.To ting irriterer med statisk elektrisitet.
Den kan ikke brukes til å senke strømregingen!
Om vinteren når jeg tar av meg topplua som Husvaranen strikket til meg så står håret til alle kanter som om jeg holder på en Teslacoil!
Nå må vi vise litt raushet, ottone. En sixpence er tross alt, og som regel, en hipstertupé. For folk som blir skallet i starten av 20-åra og liker band du aldri har hørt om. Du vet...Folk som går med caps på inne. Og sixpence.
Til og med inne i Konserthuset. Og i Domkirken.
Nei, nei gutt, dette må bli slutt!
-ser forresten aldri folk med andre hodeplagg enn disse to inne, det gjør det ekstra irriterende
Er det eit dobbeltgjengeri her eg er den einaste som ikkje har forstått?Nå må vi vise litt raushet, Valentino.
Det er mangt og meget ved de gamle gode skikker som nu til dags synes å ha gått i glemmeboken.Er det eit dobbeltgjengeri her eg er den einaste som ikkje har forstått?
Elles burde eit særtrykk av «Hatteritualet i praksis» (s. 335 ff) følgje med kvar einaste hatt, caps eller sixpence som vert seld.
W. Brøgger, red: Skikk og bruk (1960). Kap. «De uskrevne trafikkregler»
Vis vedlegget 1181726
Gad vite hva gjestene gjør nu om dagen: stør aske på gulvene og stumper sigaretten i middagsrestene? Legger føttene i fanget på borddamen og blåser sigarettrøk i synet på henne?Det er mangt og meget ved de gamle gode skikker som nu til dags synes å ha gått i glemmeboken.
For eksempel i min mors mer eller mindre gjennomleste "Skikk og Bruk" fra femtitallet så står det helt klart at ved et dekket bord til selskapeligheter så skal det dekkes med et kuvert askebeger til hver og èn av gjestene, noe det i våre dager syndes meget mot.
