- Ble medlem
- 30.10.2008
- Innlegg
- 133
- Antall liker
- 0
Komponenten skrev:Gjest skrev:Kompo:
1. Det er ingen her som er imot Israeks eksistens, og det er ikke det siste krig handlet om heller (ikke engang Hamas - de har faktisk innrømmet Israel berettigelse på vilkår om å heve okkupasjonen og beleiringen).
2. Det er ingen her som hater jøder.
Israels problemer vil være løst ved å rykke tilbake til det landområdet de opprinnelig fikk.
Israel vi møte problemer så lenge de er en okkupantmakt som praktiserer apartheid. Du har vel sett hvordan israelske soldater står i kontrollposter og trakasserer palestinere som er på vei til jobb. Det er kanskje nødvendig om de vil holde okkupasjonen og beleiringen, for det er disse tingene som skaper et slikt eksplosivt hat.
Ingen her kanskje, men mange ellers i landet, og i verden..
Har hamas akseptert Israels eksistens?
Når skjedde det, hvor har du det fra, har du funnet på det og selv ?(jeg kjenner jo deg og din livlige fantasi etter hvert)
Meg bekjent skal hamas ha hele kaken, ALENE, før du kan komme opp med en troverdig kilde som sier noen annet satser jeg på at det ennå er korrekt.
Jimmy Carter, tidligere president i USA. (http://www.haaretz.com/hasen/spages/976662.html)"There's no doubt that both the Arab world and the Palestinians, including Hamas, will accept Israel's right to live in peace within the 1967 borders."
(http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/middle_east/article1291570.ece)Hamas leader accepts the 'reality' of Israel
The hardline leader of Hamas, the militant Palestinian group, accepted the existence of Israel yesterday and acknowledged that the Jewish state was likely to remain a reality. In a clear softening of his position, Khaled Meshaal, the Hamas leader based in Damascus, even held out the possibility that he would one day recognise Israel formally, once Palestinians had a state of their own.
There will remain a state called Israel. This is a matter of fact, he said.
Hamas har ettertrykkelig sagt (et utall ganger, klassekampen har trykt en god oversikt) at de aksepterer Israel innenfor dets rettmessige grenser (pre 67, FN-resolusjon 242). Israel derimot nekter å føye seg etter folkeretten og så lenge de utgjør en okkupasjonsmakt er ikke Hamas villig til å anerkjenne staten (det er retorikk). Den første kilden er forøvrig en av Israels største aviser.
Konstruktivismen bak din forståelse av konflikten er relativt sjokkerende. Det gjelder forøvrig ikke bare deg.
Noen punkter:
Israel brøt unilateralt våpenhvilen, ikke Hamas.
Israel anerkjenner ikke Palestina innenfor dets rettmessige grenser.
Israel er okkupant, Gaza er okkupert.
Gjenta disse for dere selv til de sitter.



