En kompis har E-800 og testet E-800s, det var ingen vei tilbake for ham! Nå har dere vel ikke samme rom og utstyr, men det viser jo att for noen er det verdt å gå videre oppover, for mange er nok E-800 i seg selv siste stopp!
Hei!Er det noen her som har erfaringer med burn-in av Accuphase klasse A-forsterkere?
Er også nysgjerrig på om det er noen som har testet E-800 mot E-800S![]()
Hei!Takk for svar, mye som peker i samme retning
Jeg opplever overraskende stor forskjell på E-800 og E-800S. E-800S er mye mer oppløst og snerten, men mangler den fyldige kroppen jeg opplever at E-800 har i mellomtonen, kanskje særlig nedre mellomtone. E-800S gir litt lyttetretthet, noe E800 hadde null av. MEN det er mulig det skyldes at den ikke er helt innspilt ennå![]()
Pop/rock for min del, noe jazz. Generelt musikk med rytmisk driv.
Interessant! Har du lenke til videoen?Jeg har ikke hørt begge, men har sett en anmeldelse på YouTube som sier det samme som det du beskriver. For den anmelderen var det en positiv ting med E-800S. For meg gjør det E-800S uinteressant, da det du beskriver rundt E-800 er akkurat det som gjør at jeg liker min så godt.
Godt å høre! Jeg gir den 100 timer til med innkjøring, så satser jeg på at det nærmer seg det du beskriver!Hei!
Det jeg likte så godt med E-800S var den nydelige klangen den fikk frem i instrumentene, vanvittige fine klangfarger, hvis jeg kan bruke det uttrykket. Samtidig ble vokalen enda renere og tydeligere, men beholdt den litt deilige varmen i lyden. E-800 blir litt sånn «bamsete» i lyden i forhold til E-800S.
Har hatt mI’m E-800S i ca 3 mnd nå, kan sitte å spille i timevis, ikke antydning til lyttetret her
PS! Har også en kompis her i sør som byttet fra E-800 til E-800S, han er like fornøyd og begeistret som jeg er![]()
Måtte grave litt i YouTube-loggenInteressant! Har du lenke til videoen?
