Jeg har prøvd følgende AN-høyttalerkabler på de ulike AN-E høyttalerne jeg har hatt: SPa, Lexus 80 og 96 strand og SPx. I tillegg har jeg hatt Wireworld Helicon 16x OCC. Alle bi-wire.
Jeg fikk låne et sett SPa, med mulighet for kjøp, av han jeg kjøpte mine første AN-E av. Disse fra SPe HE. SPa låt tynt og spisst, for å si det enkelt, og jeg kan vanskelig se at de kan anbefales i noe oppsett, for å være helt ærlig. Mener at jeg da gikk over til Wireworld. Jeg husker ikke helt hvordan jeg vurderte de lydmessig, men det står sikkert omtalt i tråden min, for de som gidder lete

Jeg likte dem åpenbart bedre enn SPa, i hvert fall, til mange ganger prisen.
Lexus er, som flere her beskriver, utrolig bra kabler! De gir en kropp som er fantasktisk fin, oppleves rytmiske og mer enn oppløste nok. Jeg liker dem utrolig godt også som IC og digitalkabler. Helt klart best buy i AN-familien av kabler, etter min mening. Jeg kjøpte dem for 2-3 år siden og det er fremdeles de jeg bruker. Lenge i min verden
Jeg var også så heldig å få låne et fullt bi-wire sett med SPx en stund og dette er jo rett og slett en annen verden


Høyoppløst og samtidig silkemykt. Ingenting som stikker seg ut. Det samme gjelder Lexus, men her er det ikke bare som om man trekker et slør til side, mer som en bombesikker hangardør. Det gir en utrolig opplevelse, men krever nok sine komponenter ellers i oppsettet. Og jeg mistenker at jeg i lengden kanskje trives bedre med Lexus til min musikk og smak. Kanskje. De passer i hvert fall ekstremt mye bedre til budsjettet.
Jeg har sikkert omtalt alle disse mer i tråden min, men har ikke tatt meg tid til å lete.
En liten avstikker, som likevel er relevant. Jeg kjøpte for en tid siden RCA signalkabler hos Gothic Audio og nå bestilte jeg to sett XLR og S/PDIF digitalkabler - ett sett i sølv og ett i kobber. Sølvkablene hans liker jeg veldig godt! De er silver core, i motsetning til AN, men samtidig myke og fine. De gir et mer solid bassfundament og har samtidig en silkemyk topp uten antydning til hardhet. Man kan fritt velge plugger og jeg valgte AECO sølvplugger. Og ikke minst - de er betalbare, til tross for at de har gått opp som følge av prisoppgang for sølv. Disse er virkelig å anbefale sammen med Audio Note utstyr. Skulle ikke forundre meg om høyttalerkablene også funker meget bra på AN.