Har ordnet med nesten alt på sykkel siden 2015 eller noe, eneste som går til verksted er ting som krever dyrt verktøy. Jeg har sett en del rart fra sykkelmekanikere, for å si det enkelt.
Forbremsen klynka som Andrew Tate etter å ha mista såpestykket i dusjen på første turen med racer. Det er fiksa nå, og lilla bluse og piratbukser overlater vi til de tøffe gutta. Smurte opp girwire, og den er også OK. Handler vel om lagring dette, kanskje litt overstrekking av levetid på girwire før den ble satt bort.
Ellers hadde jeg første tur med litt skikkelig lengde. Mosseveien til Ås, og kjørte meg litt bort på en ny sykkelvei til Ski og hjem. Stoppa innom Felleskjøpet etter den veldig kule t-trøya. Bestemte meg egentlig for runden ved hjulet, hadde begynt å angre ved bensinstasjonen på Vinterbro (langt fram til jeg klarer styrefart opp Vassumbakkene eller ved da Vinci-brua til Ski). Vondt fikk jeg egentlig ikke før Langhus.
Note to self. Denne runden er for lang. Kaffe og bolle på Kolbotn var ikke nok pause. Det er en smule flaut at Rosenholmveien ble bratt. Kreka meg til slutt hjem, alvorlig utkava, og endte på sofaen, lenge.
Neste gang skal jeg holde igjen overmotet litt bedre.