Hva er frihet, sånn egentlig? Ikke glem at en en rekke lover faktisk er til kun for å sikre individets rettigheter, ikke for å innskrenke dem.
Hvermannsen har fått betydelig mer frihet de seneste århundrer. Som sagt, grunnleggende historieforståelse ser ut til å mangle. Det du advokerer for er anarki, og sjansene for at det skaper individuell frihet, er minimal.
Vi ser dessverre nå at det popper opp ekstremistpolitikere, for tiden mest på høyre fløy, men det kunne like gjerne vært fra andre siden, og disse går bevisst inn for å innskrenke frihet, og bli eneherskere. Strømningene er skummelt tydelige, nå leder også et høyrepopulistisk parti meningsmålingen i Storbritannia, samtidig som flere tidligere østblokkland blir mer og mer høyreekstreme. Med denne trenden vil individets frihet innskrenkes betydelig i fremtiden, se til USA, så får du det med deg i beste sendetid.