Side 176 av 179 FørsteFørste ... 76126166174175176177178 ... SisteSiste
Resultater 3,501 til 3,520 av 3578

Tråd: DP menigheten

Abonnér på denne tråden
 1. #3501
  Overivrig entusiast Todani's Avatar
  Ble medlem
  May 2009
  Innlegg
  533
  Tagget i
  2 Innlegg
  He he, ja det er den viktigste grunnen til at jeg ikke orker å ha kontakt med flere av bransjeaktørene..
  Siste redigert av Todani; 11.11.2019 kl. 15:41.

 2. #3502
  Hifi Freak kaap's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2004
  Sted
  Rana
  Innlegg
  3,268
  Tagget i
  0 Innlegg
  en liten advarsel til menigheten.

  I sensommer solgte jeg en dp 6.3.
  Denne kom på Finn i dag, med annonseteksten "frontplaten har en liten skade nederst til høyre hjørnet( den var sånn da jeg kjøpte den av forrige eier)"

  Jeg har nemlig bildene fra gitt 6.3, med serienummer 128 nemlig.. før den ble pakket ned i en solid eske... Ingen skader...
  Så dette er nok en liten luring. Og prisen er høyere enn uten skade.

  Ikke meningen å henge ut noen, men jeg blir litt provosert når noen driver på slik... Hvorfor ikke bare innrømme at skaden er der, enn å skylde på andre?
  S.O.t.M sMS-200neo // Singxer SU-1 (DDC) // DP DAC 8.0
  Thorens TD321/RB300 // Ortofon Quintet Blue // DP DPR2.19
  DP C1s // ? ? ? ? ? // DP A1s x 2// Multicell // Silk & Silspeak
  Admin for dpguiden.no // Min bildetråd // Byggetråd: Lytterom

 3. #3503
  Hifi-interessert helvax's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2019
  Sted
  Viken
  Innlegg
  96
  Tagget i
  1 Innlegg
  Album
  1
  Jeg har vært så heldig å få høre på anlegget i stua hos Pedal i dag. Jøje meg for en lyttesession! Timene gikk fort.

  Dette er det fineste anlegget jeg har hørt spille musikk. Vet ikke om jeg kan beskrive det jeg har opplevd på en slik måte at det gir mening for andre, men jeg har bestemt meg for å gjøre et forsøk. Riggen står i et stort lytterom, i stua - der det spiller klart og høyt, uten forstyrrende resonanser. Rommet er luftig, rikt på lys, og det er utsikt til hagen i flere retninger -veldig lekkert. Lydbildet er stort, krystallklart, og uanstrengt -bare behagelig. Man kan kjenne i kroppen at det er voldsomt med energi der, men på hørselen er det klart og rent - ikke tungt. Det går fint å snakke sammen, selv om det spiller høyt.
  Sikkert litt avhengig av kvaliteten på innspillingen, men jeg opplevde å ha bedre seter og lytteposisjoner enn i konsertlokalet. Klassisk, jazz, rock - uansett. Jeg var tidvis rett foran, og plutselig midt mellom musikerne. Og i studio med Miles. Hver stemme og hvert instrument viser sine små knirk og fysiske egenskaper (inbilte meg hvordan det var å holde i gitarhalsen til Clapton og kjenne mykt treverket under fingrene. Vet - beskrivelsen låter kleint - men jeg hørte det tydelig!). Hørte også små ting som beveget seg på scenegulvet imens bandet spilte.

  Regner med at de fleste her i menigheten allerede vet hva slags system Pedal spiller på. Jeg hadde lest en artikkel om det på dpguiden.no. Der er blant annet 2stk dp a5, en 6.5 (de varmer opp stua), og 6stk høyttalere fra gulv til tak -aktivt 3-delt. Spesielle konstruksjoner også de der forsto jeg. Og en svært annerledes og håndlaget(tror jeg) pc/lydkort/dac løsning).

  Veldig hyggelig også - den karen. Svært gjestfri og vennlig. Det var tilbud om kaffe og mat. Spennende musikkvalg. Og kunnskapsrik - langt forbi meg. Jeg skal nå forsøke å bearbeide, lagre, og kanskje forstå alt jeg har lært i dag.

  Og noen tips har jeg fått. Skal nå begynne med å sjekke komprimering og dynamikk til ulike utgivelser, og allerede i kveld tester jeg demping av direkte vegg-resonanser i eget lytterom.
  SOtM sMS-200UltraNeo, Hegel HD25, Dynamic Precision C1s+A1s ebw, B&W802matrixS3

  Galleriet - album Mitt hifi- anlegg

 4. #3504
  Hifi-interessert helvax's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2019
  Sted
  Viken
  Innlegg
  96
  Tagget i
  1 Innlegg
  Album
  1
  Tester et av tipsene fra i går (Takk!), og starter med det jeg har til umiddelbar rådighet.

  Her tror jeg at fillerya og jakka demper diskantenes direkte resonans i sideveggene. Og, jeg tror at jeg hører lyden mer direkte, nærværende, og at rommet virker litt større.

  Innbilning? Kanskje (ikke).

  Gleder meg til å høre c1s og a1s ebw her.

  Må få gjort noe med møbelet. Men fillerya og jakka blir værende

  Navn:   B46371AB-CBD3-48FD-AC6D-6508B1E05089.jpg
Visninger: 623
Størrelse: 115.9 Kb
  SOtM sMS-200UltraNeo, Hegel HD25, Dynamic Precision C1s+A1s ebw, B&W802matrixS3

  Galleriet - album Mitt hifi- anlegg

 5. #3505
  Hifi-interessert helvax's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2019
  Sted
  Viken
  Innlegg
  96
  Tagget i
  1 Innlegg
  Album
  1
  Jeg er ikke så erfaren med hifi. Mange her har flere tiår med hifi erfaring bak seg. Det er ikke meg som bør prøve gå inn på detaljene i den riggen. Det ville ikke være riktig overfor de som står bak. Kan bare si hva jeg hørte, og «ok» er en finurlig understatement

  Tror ikke jeg så tegn til noe audiolense der (måtte google hva det er ). LydPC’n er nok ribbet for software og unødige prosesser. Der er bare drivere og appen som strømmer filene til dac’n. Fikk et innblikk i det. Og pc’er og studiolydkort - det har jeg mange tiårs erfaring med.
  SOtM sMS-200UltraNeo, Hegel HD25, Dynamic Precision C1s+A1s ebw, B&W802matrixS3

  Galleriet - album Mitt hifi- anlegg

 6. #3506
  Hifi Freak The Shy's Avatar
  Ble medlem
  Apr 2017
  Innlegg
  4,392
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra helvax Se Innlegg
  Jeg er ikke så erfaren med hifi. Mange her har flere tiår med hifi erfaring bak seg. Det er ikke meg som bør prøve gå inn på detaljene i den riggen. Det ville ikke være riktig overfor de som står bak. Kan bare si hva jeg hørte, og «ok» er en finurlig understatement

  Tror ikke jeg så tegn til noe audiolense der (måtte google hva det er ). LydPC’n er nok ribbet for software og unødige prosesser. Der er bare drivere og appen som strømmer filene til dac’n. Fikk et innblikk i det. Og pc’er og studiolydkort - det har jeg mange tiårs erfaring med.
  Tiår med erfaring på hifi kan slå begge veier. Det kan virkelig få stagnasjonen fullkommen hvis troen er den rette. Litt nysgjerrighet på hvorfor ting er som de er, og et lite sideblikk over til proffbransjen er sundt. Mye mindre englestøv og fjas der.

 7. #3507
  Hifi Freak Final's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2013
  Sted
  Oslo
  Innlegg
  2,062
  Tagget i
  7 Innlegg
  Album
  1
  @helvax Jeg var så heldig å sammen med LE få lyttet til anlegget til Pedal for en tre, fire år siden. Den totalt uanstrengte gjengivelsen og real life størrelsen i gjengivelsen var flott. Jeg har aldri hørt gjengivelsen i nærheten av dette nivået i et stuemiljø. De høye slanke høyttalerene ser nesten ut som en del av rommets konstruksjon og har en farve som går i ett med resten av rommet. Svært morsomt og oppleve, og en veldig hyggelig vert er Pedal også.

  Tror ikke det var noe audiolense i anlegget når jeg hørte det. DAC'en han brukte var en stor blå sak jeg har glemt navnet på og avspillingsprogrammet fra PC likeså. Hadde høy brukerterskel og et noe spesielt og alderdommelig grensesnitt. Men for en gjengivelse!
  Åpen audiofil

 8. #3508
  Hifi-interessert helvax's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2019
  Sted
  Viken
  Innlegg
  96
  Tagget i
  1 Innlegg
  Album
  1
  Sitat Sitat fra Final Se Innlegg
  @helvax Jeg var så heldig å sammen med LE få lyttet til anlegget til Pedal for en tre, fire år siden. Den totalt uanstrengte gjengivelsen og real life størrelsen i gjengivelsen var flott. Jeg har aldri hørt gjengivelsen i nærheten av dette nivået i et stuemiljø. De høye slanke høyttalerene ser nesten ut som en del av rommets konstruksjon og har en farve som går i ett med resten av rommet. Svært morsomt og oppleve, og en veldig hyggelig vert er Pedal også.

  Tror ikke det var noe audiolense i anlegget når jeg hørte det. DAC'en han brukte var en stor blå sak jeg har glemt navnet på og avspillingsprogrammet fra PC likeså. Hadde høy brukerterskel og et noe spesielt og alderdommelig grensesnitt. Men for en gjengivelse!
  Kom helt innpå fiolinen til Anne-Sophie Mutter. Inntrykk av treverket - lett, tynt og svært tørt.
  SOtM sMS-200UltraNeo, Hegel HD25, Dynamic Precision C1s+A1s ebw, B&W802matrixS3

  Galleriet - album Mitt hifi- anlegg

 9. #3509
  Hifi-entusiast Motorhome's Avatar
  Ble medlem
  Jun 2018
  Sted
  Sunndalsøra
  Innlegg
  380
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra kaap Se Innlegg
  Jeg må innrømme at det stiller meg undrende til en bransjeaktør som har en annonse på en preamp, tatt i innbytte, som har;
  -Ligget til salgs lenge på Torget (ca 1 måned)
  -Produkt X er (iallefall pr dd) billigere enn en dp C1s
  -Og hvor det i annonseteksen spesifiseres v/navn nevnes at den er "såååå fantastisk mye bedre" enn bl.a. dp C1s

  Alle C1s som kommer for salg selges ila timer (noen ganger minutter)....
  Mens produkt X, som hvisnok er såååå mye bedre, blir ikke solgt....

  Er det rart at jeg etter årenes løp har opparbeidet et stadig "tøffere" bransjeaktør/BS filter ?
  De er intr i å selge, for å holde bedriften flytende, naturlig nok, men er det flere enn jeg som tar et skritt tilbake når selgern kommer med "merksnodige" påstander... (og ja jeg har hørt en del av disse gjennom årene).

  -Kai
  Har en anelse på hvem dette er. Han nevnte en gang i ei annonse, en norsk produsert forsterker som hadde feil i sammenligning med en rørforsterker som han solgte. Som selvsagt var mye bedre. Det går oss ikke hus forbi allt det negative som blir sagt om DP. Vi kan bare vise til de positive testene vi har, og hvor populære de er på bruktmarkedet. Problemet er at LE og produktene har fått for gode tester. Noe som ikke har vært akseptert av en importør i følge LE. Noe av grunnen til at han på slutten sa fra seg alle disse lydmessene.

 10. #3510
  Overivrig entusiast Todani's Avatar
  Ble medlem
  May 2009
  Innlegg
  533
  Tagget i
  2 Innlegg
  Når sannheten skal sies - så er det ikke mye kostbart utstyr som ikke får drøssevis av gode tester. DP var intet unntak. DP var en formidabel konkurrent i markedet for 10 til 30 år siden, og flere av de andre aktørene motarbeidet DP med alle mulige metoder, ofte ganske ufine. Noe av det verste for Leif var hva tidlige samarbeidspartnere kunne finne på....

 11. #3511
  Hifi-entusiast noaa's Avatar
  Ble medlem
  Oct 2006
  Innlegg
  234
  Tagget i
  0 Innlegg
  Noen som vet om nyinnsatte softstart relé holder lenger på dp 6.4p enn dei som var i den tidligere , holt noen år dei gamle då men om da er noen forskjell noen forbedring.
  Siste redigert av noaa; 26.11.2019 kl. 13:14.
  Forsterker DP 6.4p / Forforsterker Ear 912 / Lumin D2 /CD Stello cda 500 / platespiller Rega rp3 /HT Respons Art/Kassett spiller Sony TC-K 808 ES

 12. #3512
  Hifi Freak Holmium's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2002
  Innlegg
  3,175
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra Motorhome Se Innlegg
  . Det går oss ikke hus forbi allt det negative som blir sagt om DP.
  For en som ikke har noe spesielt forhold til DP må jeg si dette utsagnet forundrer meg.
  DP er nok et av de merkene, som det skrives en del om, jeg praktisk talt aldri leser noe negativt om. I hvert fall ikke effekttrinnene.
  Er det virkelig så mange negative utsagn om DP?

  For meg virker det som DP, kanskje spesielt A1-modellene, er et trygt og solid no nonsense-produkt som ytterst få kritiserer. En forsterker jeg fint kunne hatt i eget oppsett.

  Mulig man finner negative omtaler om man leter, som med alle andre merker, men "alt det negative" klarer ikke jeg se med normal forum- og artikkellesing.

 13. #3513
  Hifi Freak The Shy's Avatar
  Ble medlem
  Apr 2017
  Innlegg
  4,392
  Tagget i
  0 Innlegg
  Tror mange av de som har dårlig erfaringer med DP egentlig bare har fått belyst problemer/mangler på resterende utstyr.

  Ellers er det jo noen som ikke liker den ærlige behagelige av signalet .

 14. #3514
  Overivrig entusiast Todani's Avatar
  Ble medlem
  May 2009
  Innlegg
  533
  Tagget i
  2 Innlegg
  Sitat Sitat fra The Shy Se Innlegg
  Tror mange av de som har dårlig erfaringer med DP egentlig bare har fått belyst problemer/mangler på resterende utstyr.

  Ellers er det jo noen som ikke liker den ærlige behagelige av signalet .
  Ja, gjengangeren var høyttalere som tydelig oppviste begrensninger og feil, noe andre forsterkere feide under teppet. - "Feilen må jo ligge i forsterkeren, for mine høyttalere er anerkjent high-end som har fått gode tester i.."

 15. #3515
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Nov 2002
  Innlegg
  3,800
  Tagget i
  16 Innlegg
  Torget
  1
  Sitat Sitat fra Todani Se Innlegg
  Sitat Sitat fra The Shy Se Innlegg
  Tror mange av de som har dårlig erfaringer med DP egentlig bare har fått belyst problemer/mangler på resterende utstyr.

  Ellers er det jo noen som ikke liker den ærlige behagelige av signalet .
  Ja, gjengangeren var høyttalere som tydelig oppviste begrensninger og feil, noe andre forsterkere feide under teppet. - "Feilen må jo ligge i forsterkeren, for mine høyttalere er anerkjent high-end som har fått gode tester i.."
  Dessverre valgte også Leif ofte selv å demonstrere sine produkter med høyttalere som ikke alltid ga dem rettferdighet; jeg husker selv et par demoer som kom svært uheldig ut grunnet visse sider i høyttalerene han benyttet. Dermed fikk spesielt de tidligere modellene et rykte på seg for å låte relativt kjølig/hardt. Etter hvert ble det kjørt demoer på høyttalere uten disse problemene, dessuten ble jo også DP's kretser forfinet ytterligere, de seneste modellene låter så definitivt upåklagelig.

  Mvh
  Håkon Rognlien
  No-one was more black than Blackmore! But now he's just black as Night...

 16. #3516
  Hifi Freak The Shy's Avatar
  Ble medlem
  Apr 2017
  Innlegg
  4,392
  Tagget i
  0 Innlegg
  Kjølig og hardt er ikke akkurat det en lytter litt tilbake hadde i tankene her, og her er det kun DP og klasse D

 17. #3517
  Servicemann RJEL's Avatar
  Ble medlem
  Apr 2004
  Innlegg
  1,973
  Tagget i
  3 Innlegg
  Sitat Sitat fra noaa Se Innlegg
  Noen som vet om nyinnsatte softstart relé holder lenger på dp 6.4p enn dei som var i den tidligere , holt noen år dei gamle då men om da er noen forskjell noen forbedring.
  Ja, de nye holder lenger. De hvite ISKRA relene var ikke særlig god for å si det sånn.
  Nu er forøvrig de nye også utgått. Jeg har 3 stk. igjen som holder til en amp.
  Jeg hadde sjansen til å kjøpe et restparti på 100 stk. men ga faen. 4000 kroner sånn rett ut av vinduet gadd jeg ikke. Har nok på død kapital på lager.
  Så jeg må vel ut på relejakt igjen snart......
  Det finnes 10 typer mennesker. De som forstår binært tallsystem og de som ikke gjør det!
  http://www.rj-elektronikk.no

 18. #3518
  Hifi-entusiast noaa's Avatar
  Ble medlem
  Oct 2006
  Innlegg
  234
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra RJEL Se Innlegg
  Sitat Sitat fra noaa Se Innlegg
  Noen som vet om nyinnsatte softstart relé holder lenger på dp 6.4p enn dei som var i den tidligere , holt noen år dei gamle då men om da er noen forskjell noen forbedring.
  Ja, de nye holder lenger. De hvite ISKRA relene var ikke særlig god for å si det sånn.
  Nu er forøvrig de nye også utgått. Jeg har 3 stk. igjen som holder til en amp.
  Jeg hadde sjansen til å kjøpe et restparti på 100 stk. men ga faen. 4000 kroner sånn rett ut av vinduet gadd jeg ikke. Har nok på død kapital på lager.
  Så jeg må vel ut på relejakt igjen snart......
  Hei takk for svar var nå godt å høyra , dette er den treie dp eg har eigd den første var 6.12HP og så 6.4P og på nytt 6.4p som eg nett har anskaffa meg , dei to første var det aldrig noko trøbbel med så lenge eg hadde dei men den eg har no har det vert skifta rele på, ser det står 3stk. blå gjennomsiktige, står 10 på dei skal ha vert skifta for ca. 3år siden trur eg men er usikker, men om ein kan utfra prodnr. 0334 som står på den finna ut ka årsmodell det er og ka tid det er skifta. Hadde vert fint å veta meir om den
  Forsterker DP 6.4p / Forforsterker Ear 912 / Lumin D2 /CD Stello cda 500 / platespiller Rega rp3 /HT Respons Art/Kassett spiller Sony TC-K 808 ES

 19. #3519
  Overivrig entusiast EiK's Avatar
  Ble medlem
  May 2007
  Sted
  Haslum
  Innlegg
  1,034
  Tagget i
  1 Innlegg
  Dessverre valgte også Leif ofte selv å demonstrere sine produkter med høyttalere som ikke alltid ga dem rettferdighet; jeg husker selv et par demoer som kom svært uheldig ut grunnet visse sider i høyttalerene han benyttet. Dermed fikk spesielt de tidligere modellene et rykte på seg for å låte relativt kjølig/hardt. Etter hvert ble det kjørt demoer på høyttalere uten disse problemene, dessuten ble jo også DP's kretser forfinet ytterligere, de seneste modellene låter så definitivt upåklagelig.

  Mvh
  Håkon Rognlien[/QUOTE]

  Husker ennå demoen jeg hørte på Asker Hifi Galleri med DP og Forsman. Det var match-in-heaven. Riktig satt opp og matchet i et bra rom, så var det vanskelig å finne noe bedre forsterkere på den tiden. Jeg hadde på den tiden Musical Fidelity F15/F11. Dette settet var avrundet og puslete i forhold til strømsterke DP og ble derfor byttet ut. Men Rune (Asker Hifi Galleri) måtte ofte reise ut til kunder som etter å ha kjøpt forsterkeren ikke opplevde den samme magien i heimen som i butikken. Da var det andre faktorer i det eksisterende anlegget som var begrensende faktorer.
  1. VTL TL 7.5 Series2, VTL S-400, JR Trans Rotor Rondino Nero FMD, Kuzma 4point11, DS Audio W2 PU og EQ, dCS Paganini drivverk/DAC/klokke, Forsman VSS5 Classic
  Kabler: Midas Reference Flavia XLR, Midas Reference Silje SW, Strøm: PS Audio Power Plant P20
  2. Kii Three, Graaf Venticinque, Musical Fidelity E600, Aurender N100H, VTL TP-6.5/Aura Fidelity Audiophile RIAA,, Tandberg Thorens TD165 custom, Rega RB300, Hana SL

  http://www.oslo-audio-society.com/ www.oslovinylklubb.net


 20. #3520
  Hifi-entusiast Motorhome's Avatar
  Ble medlem
  Jun 2018
  Sted
  Sunndalsøra
  Innlegg
  380
  Tagget i
  0 Innlegg
  Sitat Sitat fra The Shy Se Innlegg
  Kjølig og hardt er ikke akkurat det en lytter litt tilbake hadde i tankene her, og her er det kun DP og klasse D
  Det er det samme her også Bruker også klasse D med mosfet utgang transistorer, som samtidig er av ICE type og konstruert av engelskmenn. Den har rette utgangs impedans (4-15 ohm) og lydsignatur for Rogers LS3 5/A. Den er veldig god på dem. DP er ikke noe for disse, da DP virker for å være for brutal for smårollinger!
  Siste redigert av Motorhome; 29.11.2019 kl. 23:01.

Skrive Tillatelser

 • Du kan ikke starte nye tråder
 • Du kan ikke svare på innlegg
 • Du kan ikke laste opp vedlegg
 • Du kan ikke redigere dine innlegg
 •  


 

Om Hifisentralen

  Hifisentralen er Norges største webside innen high-end hi-fi og musikk, og vi har vært på nett siden år 2001. Velkommen til en god hi-fi diskusjon eller kjøp og salg av utstyr.
   

Følg oss på sosiale medier:

Facebook Twitter RSS Feed