Litt humor påfyll takk!

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • PeterDa

    Hi-Fi entusiast
    Ble medlem
    21.09.2020
    Innlegg
    392
    Antall liker
    553
    Sted
    Melhus
    Amedia har laget noen råd til den som vil være drittsekk i trafikken.

    1) Det er ikke du som skal blende ned fra fjern- til nærlys først (hvis ikke dette dessverre skjer automatisk). Vent til den andre blender. Du blunker ikke først, gjør du vel?

    2) Kjør alltid for nær bilen foran, særlig når det er mørkt eller tåke.

    3) Venter noen på å kjøre ut fra sidevei, senk farten så han eller hun må vente enda lenger.

    4) Vet du om en fotoboks, kjør tett opp i bilen foran og prøv å dytte den over fartsgrensa, selv bremser du ned akkurat i rett tid foran fotoboksen.

    5) Skal du inn fra sidevei med vikeplikt, vent med å stoppe til i aller siste liten, slik at sjåføren ute på veien begynner å lure på om du har sett deg og må bremse.

    6) Ligger du først i køen, senk farten i svingete partier, gi på ved lange strekninger. Med mindre det kommer noen i mot. Da senker du farten. Og køen. Deilig.

    7) Fylt drivstoff eller ladet bilen? Sett deg inn og sjekk telefonen noen minutter før du starter og kjører. De bak deg i kø må da tåle å vente.

    8) Kjør forbi traktoren/syklisten/fotgjengeren foran deg selv om det kommer bil i mot, og hvor sjåføren nesten må kjøre i grøfta etter oppbremsing. Du har da ventet lenge nok.

    9) Aldri slippe noen forbi. Aldri!

    10) Kjører du forbi noen? Sving inn rett foran dem på minst mulig avstand, spesielt på våt eller enda bedre; saltet vei. Ingen ting er mer deilig enn å grise ned frontruta for sjåføren bak.

    11) Kommer det en kø på veien du skal svinge inn på? Sving innpå, senk farten for hele køen. Det gjelder jo å spare strøm eller drivstoff.

    12) Aldri blinke i rundkjøring.

    13) Du er lov å tenke seg om – før du svinger inn på sidevei til høyre. Brems sakte og stans gjerne opp noen sekunder for å tenke ferdig.

    14) Bruk hornet, lyshornet og den lange fingeren flittig. Dette er redskaper vi har fått utdelt for å fortelle andre trafikanter noe viktig:

    At de er drittsekker i trafikken.
    12 aldri blink og særli ikke når man skal svinge av mens du venter.

    Bonus punkt:
    Elbiler* som kjører inn i en rundkjøring og gir bånn»gas» når du svinger in samtidig… og blir sinte på deg (* les Tesla)
     

    na_X

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    04.09.2013
    Innlegg
    5.497
    Antall liker
    5.041
    Torget vurderinger
    1
    Bonus punkt:
    Elbiler* som kjører inn i en rundkjøring og gir bånn»gas» når du svinger in samtidig… og blir sinte på deg (* les Tesla)
    Da kan du bruke punkt 14! Bare det at det er en Tesla, så har man lov til å vise fingern.
     
  • Laster inn…

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Laster inn…
Topp Bunn