Denne:
Vedlegg
-
109.4 KB Visninger: 376
Hjemme-alene-snadder det der, hel-elt !hel-elt skrev:Denne:
![]()
Hjemme alene ja, det er det jeg er ;DJøgga skrev:Hjemme-alene-snadder det der, hel-elt !hel-elt skrev:Denne:
![]()
(både CD og HT)
Her spilles det mer forsiktig, Mozart K.216 fra denne boksen
![]()
Oistrakh med Berliner-filharminikerne, 1971
Du er hjertelig velkommen til å høre på "din" Cecilia, du kan låne den og!Jøgga skrev:Men i all verden, min Cecilia! I Mozart?
Den der mangler jeg. Jeg flyr over for å høre med en gang isen har gått![]()
Hadde også glemt den, fabelaktig musikk som bare måtte på spilleren. Når er den spilt inn? Min utgave er fra 1994 (Melodiya BMG) og der staver hun navnet Nikolaeva.Jøgga skrev:Når man sitter tilsynsvakt på en skole i -15 er det greit å ha en liten Macbook å varme seg på mens man snurrer iTunes og Tatiana Nikolayeva spiller Sjostakovitsj preludier og fuger
![]()
I denne kulden kommer det ingen og forstyrrer, og heisann der fant jeg jammen et åpent trådløst-nett også.
Disse pianoverkene hos Sjostakovitsj er blant siste års store klassisk-oppdagelser for meg. Krevende og givende.
Jørgen
Fantastisk musikk! Sviatoslav Richter har spilt inn deler av dette verket (på Philips), og det unner jeg enhver å høre.Pesquera skrev:Det er sjelden at noen spiller inn samme musikken med så kort mellomrom. Uansett, ingen pianist er nærmere dette verket enn henne. Men man blir jo litt nysgjerrig av slikt.
Og på en suveren Supraphonplate nærmere omtalt i min tråd om beste oppdagelser i 2009. Dette er det 20 århundres veltempererte klaver ja, liten tvil om det.awe skrev:Fantastisk musikk! Sviatoslav Richter har spilt inn deler av dette verket (på Philips), og det unner jeg enhver å høre.Pesquera skrev:Det er sjelden at noen spiller inn samme musikken med så kort mellomrom. Uansett, ingen pianist er nærmere dette verket enn henne. Men man blir jo litt nysgjerrig av slikt.
Jeg blir også nysgjerrig, og full av respekt etter å ha lest litt om historien.Pesquera skrev:Det er sjelden at noen spiller inn samme musikken med så kort mellomrom. Uansett, ingen pianist er nærmere dette verket enn henne. Men man blir jo litt nysgjerrig av slikt.
Synes denne boksen ser spennende ut. Ser den går for 83£ på play.om. Må sjekkes ut.otare skrev:Nå "avreagerer" jeg med Mozarts Requiem i Böhms tapning fra DGs 111-boks. Så tidligere at noen syntes dette ble vel tungt i forhold til hva som er vanlig i dag, og det kan jeg være enig i, men det fine med Mozart er at musikken hans fungerer også når den spilles som romantisk musikk.
Den kostet rundt 700,- med frakt i Norge for litt siden (ble jo behørig reklamert for sågar i egen tråd). Jeg kjøpte min på cdon for den prisen, men det ser ut som om de er utsolgt nå.belia skrev:Synes denne boksen ser spennende ut. Ser den går for 83£ på play.om. Må sjekkes ut.
Trenger noen lærepenger. De er vel ofte dyrkjøpte ogsåVidar P skrev:Den kostet rundt 700,- med frakt i Norge for litt siden (ble jo behørig reklamert for sågar i egen tråd). Jeg kjøpte min på cdon for den prisen, men det ser ut som om de er utsolgt nå.belia skrev:Synes denne boksen ser spennende ut. Ser den går for 83£ på play.om. Må sjekkes ut.
http://www.hifisentralen.no/forum/index.php?topic=39794.0
Samme lærepenge som alltid da; slike bokser er billigst når de lanseres, og det gjelder bare å kline til. Ellers går det jo an å følge litt med på norske nettsider, så kanskje unngår man å betale de fulle 1200,- det vil koste å handle fra Play. Den koster £83 på amazon uk også, men husk at der trekker de fra VAT ved utsjekk. Blir sikkert billigere enn Play.
Høres bra ut. Gleder meg. Håper virkelig den er tilgjengelig enda.Wright skrev:Hvis det skorter på klassisk i hyllene kan du knapt gjøre det bedre enn å kjøpe DG-boksen; topputgivelser gjennom innspillingshistorien som perler på en snor.
Jeg hører på Glucks La Rencontre imprévue John Eliot Gardiner/Orchestre de l'Opéra de Lyon/English Baroque Soloists etc.
Ikke her i allefall GGunzi skrev:Det er ikke bare Savall som handterer sin viola da gamba.
Pandolfo har vært i spilleren min med hyppigere og hyppigere mellomrom de siste månedene. Har havnet på tidligmusikk-kjøret kan man trygt si.
Trodde jeg var friskmeldt for et par år siden, men nå er jeg tungt nede igjen. Særlig med de sakene som Glossa leverer, det labelet er sikkerstikk.
Grand Ballet av Marin Marais er dynamiskt og melodiøst. Pandolfo visker ut tidsskillet som eksisterer mellom tiden da dette ble skrevet, og nå når det fremføres.
Dette er ikke musealt, det lever og ånder. Det er muligens dristig synsing, men jeg oppfatter Pandolfo som en sterkere formidler enn Savall. Det kan jo også ha å gjøre med at Savall har vært med en stund, og at han ikke nødvendigvis er på topp i hver utgivelse. Tidligmusikkbølgen har vart siden sent nittitall, håper så mange som mulig blir klar over hva som finnes der ute på Alia Vox, Alpha og Glossa.
Også for de som måtte være interessert i det rent lydmessige, dette er innspillinger som viser anleggets evne til å gjengi akkustiske instrumenter med strenger, kasse og rom. Rett og slett nydelig, skru opp volumet til troverdig nivå.
Hvor satte jeg det portvinsglasset...
Mange gode moderne settinger av Mozart-operaer. En av mine favoritter er den smått obskure Il Sogno di Scipione i M22-boksen Salzburg 2006;Bach_Man skrev:Cosi fan tutte på hovedscenen. The old switcheroo. Synes karakterene passer inn i den moderne settingen jeg, selv om folk kanskje var litt mer lettlurte overfor forkledninger i gamle dager