Repin har du?Jøgga skrev:Ønskelista mi ser nå sånn ut: Hahn, Mullova, Kremer, Menuhin/Klemperer. Det risler i plastkortene mine.
Neida, ikke hørt ham heller, men han er jo mye omtalt og anbefalt.Valentino skrev:Repin har du?Jøgga skrev:Ønskelista mi ser nå sånn ut: Hahn, Mullova, Kremer, Menuhin/Klemperer. Det risler i plastkortene mine.
Har du Chailly-innspillingen, Vidar? Den går visst for å være blant de beste moderne innspillingene. Det hadde absolutt vært interessant med en komparativ omtale!Vidar P skrev:Oi! Gurrelieder er jo blant mine favoritter, iallefall hva vokalverker angår. Tar gjerne en komparativ omtale når og hvis det lar seg gjøre! Min favoritt av de jeg har hørt så langt er iallefall Stokowski's 30-talls innspilling, nå utgitt på Andante.
Mvh Vidar P
Artig samantreff. Eg var på loppemarknad i går og kjøpte både skit og vinyl frå i vinylkassene, litt utan å gjera noka kvalitetsvurdering anna enn på label.Vidar P skrev:Beethovens 5. og 6. fra denne;http://www.hifisentralen.no/forum/i...es=3418;sesc=4650970e47d6b844381528b381b8c43f
![]()
predisponert siden jeg har de på originale LP'er). Fantastisk innsikt og åpenhet fra Concertgebouw i '53, og en helt fantastisk lydkvalitet fra disse remasterene!
Hvordan er innspilling/lydkvalitet på disse archiv - utgivelser?Bach_Man skrev:Sitter og hører på John Eliot Gardiner og Orchestre Révolutionnaire et Romantique fremføre Beethovens andre symfoni, op. 36 i D dur. Et av de sterkeste kortene i syklusen skulle jeg mene, ettersom den profiterer på den freshe stilen til ensembelet. Kan minne om en god sen Haydnsymfoni. Virkelig noe å komme i humør av.
![]()
Jeg synes iallefall at 3. og 4.symfoniene var bedre på 60-tallet enn de fra sent 70-tall; sistnevnte blir litt flate og uinspirerte synes nå jeg da. 60talls-versjonene er "vakrere" og mer lyriske, med en veldig åpen og flott klang i orkesteret som ikke blir det samme med multimic'ing på 70-tallsinnspillingene også. Men forskjellene er ikke store nok til at andre enn Karajan-afficinados bør ha begge kanskje?Bach_Man skrev:Brahms 3. Symfoni i 70-tallsinnspilling med Karajan. Låter ok. Er det så at 60-tallssyklusen er bedre?
Nei, det er ikke den samme MaHa. Mravinsky gav ut to sett med disse symfoniene, med 4 års mellomrom; den du har er monosettet fra 1956, som ser slik ut på det originale DGG-coveret (Polydor var jo inne på eiersiden hos DGG på 70-tallet, derav denne gjenutgivelsen din under lavprislabelen deres Heliodor);MaHa skrev:..
Deretter snuse litt på denne historiske. Samme som du skrev om, Vidar P? Min er utgitt på Heliodor (Polydor), men ellers samme opplysninger, spilt inn i mono i 1956 av DG. Annet cover.