Det "vanlige" folk ta de 20-30% nederst i innkomst merker mest er at matvarer og leiekostnader har steget betraktelig over kpiPrisveksten i Norge har gått fra 6-7-8-9-10% (lit avhengig av om man tar med strømstøtte eller ikke) til under 3%. Dersom du ikke har merket noe til det eller fått det med deg burde du kanskje følge litt bedre med?
Ang hva som driver eller ikke driver den så tipper jeg at du selv, som mange andre, har lest noe som mener at renta burde vært lavere og slukes resonnementer kjøpes fordi det er kjedelig å betale mer på boliglånet nå enn før.
For folk som ikke har ny sofa eller flatskjerm eller elbil på innkjøpslista hjelper det lite når handlekurven og husleia stiger betraktelig mere enn kpi og hva de har utbetalt i måneden. Jeg lever faktisk av brød og kaffe og fisk og kjøtt som har steget mye.


