Sport, sykkel og trening Norsk fotball 2026

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Hønndjevelen

    Æresmedlem
    Ble medlem
    12.04.2010
    Innlegg
    13.061
    Antall liker
    15.713
    Sted
    Oslo
    For ti år siden spådde jeg at Eliteserien blir den nye Premier League. Vi er på vei. Mangler bare at han fyren i Oljefondet slutter med kunst og begynner med fotball 🥰
    Tangen United, FC Stordalen, Wednesday Fredriksen, Witzøe all Stars, Røkke 's Røkkla, Reitan Majors og Dæhlie's Devils og sikkert en haug til
     

    Hedde

    Førr evig!
    Ble medlem
    20.04.2009
    Innlegg
    8.876
    Antall liker
    5.240
    Sted
    Hverdagen
    VM 2026

    Det er i alle fall lov å glede seg til kampene på ikoniske Azteca i Mexico City. Det eneste stadionet som har arrangert to VM-finaler; der Pelé vant i 1970 og der Maradona driblet, handset og vant i 1986.

    11/6 Mexico - Sør Afrika
    25/6 Tsjekkia - Mexico
    30/6 1/16 finale
    5/7 1/8 finale

    Det er da noe!

    1986.jpg
     

    erato

    Æresmedlem
    Ble medlem
    15.03.2003
    Innlegg
    21.288
    Antall liker
    13.941
    Sted
    Bergen
    Torget vurderinger
    1
    I can remember a time when Qatar was supposed to be the low bar for political shithouse-ery surrounding a World Cup

    Sakset fra en amerikaner.


    „Even the Nazis tried to tone things down a bit. Before the 1936 Olympics in Berlin, acutely conscious of how it might be perceived by foreign visitors, the Third Reich tried to soften some of its harder, more intolerant edges. Antisemitic signs and images were removed from shops and other public places. Der Stürmer was removed from newspaper kiosks. Paragraph 175, the country’s strict anti‑homosexuality law, was temporarily suspended.

    In this respect, the US of Donald Trump is tonally different to any host of a major sporting event that has preceded it: a country that actively wants you to see the darkness in its heart, the inhumanity at its core, that gets off on your revulsion.“

    Jonathan Liew
     
    Ble medlem
    06.04.2019
    Innlegg
    10.720
    Antall liker
    17.155
    Torget vurderinger
    2
    Er det noengang laget en god fotballsang? De som er laget for dette mesterskapet er noe av det flaueste jeg har hørt. (Trenger ikke å komme med den engelske coming home greia, den er dårlig den også...)
     

    Cash 63

    Æresmedlem
    Ble medlem
    14.06.2007
    Innlegg
    13.882
    Antall liker
    37.340
    Sted
    Oslo/Grebbestad
    Torget vurderinger
    1
    Svenskenes "Gräver guld i USA" fra -94 er gjenbrukt igjen :) men blir nok mest graving denne gangen:confused:
     
    Sist redigert:
    Ble medlem
    06.04.2019
    Innlegg
    10.720
    Antall liker
    17.155
    Torget vurderinger
    2
    Skrudde på tv nyhetene for å se hva som skjer der ute, der var det jaggu enda en pressekonferanse fra US, det kan da umulig være mye nytt som har dukket opp siden den forrige for kun timer siden, og kan noen montere en volumknapp på Løkberg? Det ble Oddasat på 2`en...
     

    Hedde

    Førr evig!
    Ble medlem
    20.04.2009
    Innlegg
    8.876
    Antall liker
    5.240
    Sted
    Hverdagen
    Om det er mye greier fra US, så er det desto mindre fra Trondheim og Bergen. Det må da finnes noen med grasrotkurset?
     
    Ble medlem
    06.04.2019
    Innlegg
    10.720
    Antall liker
    17.155
    Torget vurderinger
    2
    Får håpe at det ikke blir ekstraomganger, tror visumet går ut straks etter 2 x 45....
     

    Hedde

    Førr evig!
    Ble medlem
    20.04.2009
    Innlegg
    8.876
    Antall liker
    5.240
    Sted
    Hverdagen
    – Det er dere som er turneringens «Dark Horse» denne gangen. Det er dere som skal kunne bli det Marokko var i 2022 eller Kroatia var i 2018. Nasjonen som kommer litt fra ingensteds, eksploderer og tar seg langt i mesterskapet, sier Erik Niva.

    – Dere skal ikke nøye dere med noe dårligere enn en kvartfinale. Det er rådet østfra, konkluderer Erik Niva.

    Den gode svensken burde vite at den moderne norske suksessoppskriften er å fokusere på prestasjon og neste kamp. Aldri lengre enn til neste kamp. Spør en Vikingspiller og du får samme svar.

     

    Hedde

    Førr evig!
    Ble medlem
    20.04.2009
    Innlegg
    8.876
    Antall liker
    5.240
    Sted
    Hverdagen
    Hørte podcasten Gode Vibber med Davy Watne fortelle om Brann. Hva han ikke vet om Bergen og klubben han har fulgt fra han var barn. En av tingene jeg sitter igjen med er hvor populær Freyr er i Bergen. Ikke lett å hoppe etter Wirkola, men Freyr ser ut til å ha funnet ut av disse folkene under de syv fjell etter han tok over etter Horneland. Det som for en Glimt supporter kanskje virket litt arrogant var kanskje akkurat hva Bergensere ville ha. Det har jeg ikke tenkt over før.

    Når ledelsen i Brann tok beslutningen om at Freyr måtte gå var det jo åpenbart en klubb-beslutning, klubbens ledelse er de som bestemmer retning. Det gir en stor fallhøyde for de som tok denne beslutningen. Får håpe for deres del at det var riktig beslutning. At de ikke ennå har kommet opp med ny trener tyder vell egentlig på at de ikke hadde den helt gode planen.

    Men det er litt tid igjen før Norsk fotball starter opp igjen.
     

    Handsoer

    Hi-Fi freak
    Ble medlem
    14.03.2007
    Innlegg
    4.363
    Antall liker
    2.338
    Sted
    Sortland
    Argumentet var manglende utvikling?
    Etter fjorårets sesong????
    Årets resultater har ikke vært gode, men det er lett å forklare med spillersalg og skader.
    Og i Brann's tilfelle føler jeg ikke at det er dårlige bortforklaringer,

    For RBK - hvor ingenting ble bedre i løpet av 2025 og 2026, og resultater langt under pari er det enklere å forstå sparkingen.
    Der bburde selvsagt de som ansatte svensken være voksne nok til å si at ''Vel, vi prøvde men dreit oss ut, vi trekker oss tilbake så får noen andre prøve med sin oppskrift''

    Men, hva vet vel jeg om sportsadministrasjon :rolleyes:
     

    Hedde

    Førr evig!
    Ble medlem
    20.04.2009
    Innlegg
    8.876
    Antall liker
    5.240
    Sted
    Hverdagen
    ^ God analyse. Så vil jeg legge til at den største forklaringen i år finner vi i forsvaret. Der har de både salg og skader, og de nye kjøpene trenger å spilles inn....helst ikke i kamp. Vi så hvordan det gikk mot Glimt 🙂
     
  • Laster inn…

Diskusjonstråd Se tråd i gallerivisning

  • Laster inn…
Topp Bunn