Blir feil å ikke kjøpe en (ny) plate når min sønn kjøper plater. Foldnes Ø&B er havnet på glattisen
Forsøker å nøye meg med den som de som ikke liker Opeth bør kjøpe hvis de absolutt skal kjøpe Opeth 
Høres ut som et bra tips. Må bare ha en kveld alene foran TVen først. Ditt tips på dokumentaren om RHCP er også notert bak øret (sammen med en masse andre greier)Har Damnation og Blackwater Park det får holde med Sveriges best og mest ukjente bandse dokumentaren Svensk Hårdrock på Export Mikael Åkerfeldt så cool og lite høytidelig om deres fremgang
![]()
Du er en skikkelig doom rocker, og burde skamme deg! Hele Norge har handlet påskeegg, ungene gleder seg og folk ser frem mot litt velfortjent ferie, men neida, verdens undergang skal liksom komme før påskeDæ! Nå står ikke verden til påske!![]()
Damnation er en fin plate!
Jøje meg! Dette begynner helt klart å bli skremmende jaDette begynner å bli skremmende sammenfallende, selv kom jeg/vi ut med vår förste Opeth cd idag på vår runde, sammen med Morrisey´s siste på vinyl
Opeth "The last will and testament"
ble vel ikke helt overbevist men får teste noen av de her anbefalte senere...
Her sliter jeg ræva av meg for Foldnes Ø&B, og så sier du det kun er kona som har fortjent litt søndags-hyggeNoterer meg at både minstepensjonister og husmødre på HFS ser ut til å ha gode rammebetingelser
Garantert en stor opplevelse og like garantert fortjent! For kona![]()
Undrenes tid er ikke forbi.Brann har bladd opp og fått inn tre nye spillere i dag. Da er det vel bare å få kickstartet troen på laget igjen.
Vis vedlegget 1189252
Bedre å vente på et under enn å stole på at fotballens Sure Sivert skal løfte det lokale laget til gamle høyderUndrenes tid er ikke forbi.
Å få deg til å forstå følelsene knyttet til det å være fotballsupporter er vanskeligere enn å lære meg å forbedre målingene dineSiden du ønsket at jeg skulle engasjere meg i idretten leste jeg litt stats. Rart at dere Begrensere kaster bort så mye tid på et lokallag som er så middelmådig og egentlig ikke har noen storhetstid å snakke om, de begynte egentlig ikke å "hevde" seg før man importerte utenfra? Hjemmelaget mitt FFK tross historisk mindre penger å rutte med, færre lokalhelter å plukke fra, har vunnet 3x så mange serier og nesten dobbelt så mange cuper.
Kanskje dere på Verstlandet skulle ha sin egen serie, så kanskje resultatene står til Begrensernes opplåste ego?
Ja, jeg må innrømme jeg er enÅ få deg til å forstå følelsene knyttet til det å være fotballsupporter er vanskeligere enn å lære meg å forbedre målingene dine![]()
Statistikk er like uinteressant uavhengig av om du snakker fotball eller haifai målinger. Det er ferskvare som gjelderJa, jeg må innrømme jeg er enSorry, forstår bare virkeligheten via stats..
Begrenset jeg også
Tenker jeg gir meg der, for når du nevner ferskvare blir jeg forvirret. Bergen har vel ikke vært relevant siden 1700-tallet? Verstlandet har heldigvis Stavanger, både når det kommer til fotball og penger, lyd og musikk har ingen fra den siden av fjellet greie på.Statistikk er like uinteressant uavhengig av om du snakker fotball eller haifai målinger. Det er ferskvare som gjelder![]()
Som halvveis stril, må jeg komme med en tilbakemelding:Tenker jeg gir meg der, for når du nevner ferskvare blir jeg forvirret. Bergen har vel ikke vært relevant siden 1700-tallet? Verstlandet har heldigvis Stavanger, både når det kommer til fotball og penger, lyd og musikk har ingen fra den siden av fjellet greie på.
I rest my caseKomponisten Edvard Grieg kom til verden, og parkerte treskoene i Bergen.
![]()
Edvard Grieg – komponist – Store norske leksikon
Edvard Grieg er Norges viktigste og mest kjente komponist. Grieg forbindes med nasjonalromantikken. Han var nært knyttet til norsk folkemusikk, og ville skape en ny norsk tonekunst inspirert av folkeviser og slåtter.snl.no
Samt fiolinisten Ole Bull:
![]()
Ole Bull – fiolinist – Store norske leksikon
Ole Bull var en norsk fiolin-virtuos og komponist. Han var den første norske kunstner som nådde internasjonal berømmelse, og var en visjonær person med en særegen karisma og aura. Han hadde en besettende evne til å begeistre andre, og ble en stor inspirasjonskilde for både kunstnere og politikere.snl.no
Bra du i det minste gir balla!For en som ligger med en stril, så vil jeg melde at jeg gir balla![]()
Får resten ogBra du i det minste gir balla!![]()
Det på bordet er vel pynt, og ikke mat?1 down and 1 up.
Så Peaky Blinders filmen i går. Skuffende makkverk med en endimensjonal historie
Vis vedlegget 1189094
I ettermiddag debuterte kona og jeg på omakase restaurant. Nydelig opplevelse i og med at maten var god, og det bare var oss to rundt bordet og dermed fikk masse tid til å snakke med den japanske kokken og den hyggelige norske sommelieren.
Vis vedlegget 1189095
Wasabi på norsk er pepperrot, japansk Wasavi……wow!
Vis vedlegget 1189096
Vis vedlegget 1189097
Dagens højdare!
Vis vedlegget 1189098
Salongberuset på en søndag er helt greit. 12 retter, kona er mett, mens jeg har lyst på burger![]()
Jeg registrerer at ditt svulmende ego er større enn oppdatert geografi-kunnskap. Da vi her i indrefileten, Vestland, ikke har noen som helst tilhørighet til hverken Stavanger eller Haugesund for den saks skyld, ser jeg ingen grunn til å svare på din forvirrede raljering sett fra verdensmetropolen, RådeTenker jeg gir meg der, for når du nevner ferskvare blir jeg forvirret. Bergen har vel ikke vært relevant siden 1700-tallet? Verstlandet har heldigvis Stavanger, både når det kommer til fotball og penger, lyd og musikk har ingen fra den siden av fjellet greie på.
Klart det er mat. Dette burde du prøve. Ta med en tube Kavli kaviar neste gang du fisker ørret i Glomma. Ved fangst, ta et raust jafs av den sprell levende fisken og trykk inn litt kaviar i eget nebb samtidig. Da er du både blitt omakase-kokk og gjest samtig, og kan nyte litt Innlands-gastronomiDet på bordet er vel pynt, og ikke mat?
M
Nå tøyser du fælt, Roald! Jeg har nok påstått mye rart, men overskudd av energi jeg trenger å bli kvitt, har jeg ALDRI nevnt!Tro om det er savnet fra møte på messa forrige helg, eller sitter man for mye alene med tvilsomme musikkvalg
Samme gjør det, dere får bli med på matta og bli kvitt litt energi
![]()
Kaêh Castilho hits a nasty takedown
Nasty takedown with an arm triangle choke locked in! Via: kaeh.limacastilho#bjj #jiujitsu #jiujitsulifestylewww.youtube.com
Her er det litt villfarelser ute og går.Klart det er mat. Dette burde du prøve. Ta med en tube Kavli kaviar neste gang du fisker ørret i Glomma. Ved fangst, ta et raust jafs av den sprell levende fisken og trykk inn litt kaviar i eget nebb samtidig. Da er du både blitt omakase-kokk og gjest samtig, og kan nyte litt Innlands-gastronomi![]()
Jaja, det får bli deg da som tar med deg Kavli-tuben neste gang du fisker på hytta i BittermarkaHer er det litt villfarelser ute og går.
Nok et eksempel på mangelfull guiding fra meg., uten at jeg er direkte lokal.Beklager mangelfull informasjon.
ØRRET!?Det går nok muligens an å få ørret, men DA skal du ha flaks i den delen av Glomma tror jeg.
Mer vanlig nord i fylket vårt.
Blir nok Brasmesashimi, ngiri med Abor, maki med grønske og mort. Topp det hele med en fet futomakirull med grov gjedde.
Bildet er autentisk @sundkoien på hjemmebane
-Men jeg har vært gjest hos kokken over flere ganger, og det er lite å klage på. Det jeg husker best var nok rådyrfileten. Han kan når han vil, skjønner du.![]()
Ja, her går det i ett for en stakkars pensjonist! Ikke rart jeg blir litt forvirret. Enda godt vi ikke reiser før torsdag morgenDu. Det ER TIRSDAG allerede...
Skjønner det blir litt mye for en travel mann.![]()
VI unge menn bedriver MULTITASKING!
Nesten itteVI unge menn bedriver MULTITASKING!
Noe du har hørt om,@gismo?![]()