Jeg bruker nok lp 40%, streaming 50% og cd 10%.
Kjekt å ha cd-spiller, har en nad i systemet og en Yamaha i reserve.
Kjekt å ha cd-spiller, har en nad i systemet og en Yamaha i reserve.
80% plater og kanskje 20% streaming. Tviler på at jeg kommer til å spille mye cd, og sliter med å rettferdiggjøre en dyr cd spiller.Jeg bruker nok lp 40%, streaming 50% og cd 10%.
Kjekt å ha cd-spiller, har en nad i systemet og en Yamaha i reserve.
Den ultimate stress testen der altsåSpillerne jeg skambanket med massasjepistol for å teste dem som drivverk med S/PDIF var vel alle fra rundt 2010. Min erfaring med Denon toppmodeller var deres DCD-3300. Og den erfaringen har nok gjort at jeg ikke har fornyet gjensyn med merket.
Kan man si ja. Tanken bak var å verifisere min hypotese om at laser pick-up systemet i moderne CD drivverk ikke er følsom for ytre mekanisk bevegelse. Til tross for "faglitteraturen" og produsentenes fortellinger om det motsatte.Den ultimate stress testen der altså![]()
Jeg kommer til å bruke ekstern dac, så det handle mest om et godt drivverk. Er egentlig tullete av meg å se på veldig dyre cd spillere og det meste handler om jåleri. Men jeg klarer ikke helt å befri med fra en Gold note CD-1000🥹Kan man si ja. Tanken bak var å verifisere min hypotese om at laser pick-up systemet i moderne CD drivverk ikke er følsom for ytre mekanisk bevegelse. Til tross for "faglitteraturen" og produsentenes fortellinger om det motsatte.
Vet ikke om det er innenfor budsjettet planlagt brukt, men nedskalert Esoteric fristet meg. — TEAC sin toppmodell er den jeg hadde landet før testen min egentlig viste det var bortkastede penger all tid jeg bruker ekstern DAC siden jeg allerede får bit-perfekt S/PDIF overføring fra billigspillerne mine.
Vil ikke ha toppmatet selv om selv om det er kult. Kan ikke plassere at på benkenEn smsl pl200t holder vel til ditt bruk? Eller pl150
Du har helt rettEr det noe jeg har lært her inne, så sparer en tid og penger på å kjøpe det en har lyst på. Hadde gått for cd-1000. Du kommer til å ende opp med den likevel![]()
Egentlig ett godt innspill. Trenger ikke gå til topps på et format jeg ikke vet om jeg kommer til å benytteKanskje lurt å dra til litt ekstra med en gang, men reisen fra bra til bedre over tid kan jo også være gøyal/verd prisen. Du som ikke vet om den i særlig grad vil bli benyttet og vil/kan benytte ekstern DAC burde vel gått for et robust rimelig drivverk som også ser pen ut i hyllen……….og så har du noe å drive med på senere vakter når/hvis du ønsker noe bedre/penere![]()
Niks. Det var siste toppmodell. MK2 deluxe. Mala dumpet prisen da de mistet gold note.Den GN som var priset til 1/2 var kanskje for å rydde plass til mk2? Om det kan fungere som krykke for din anger![]()
Grisefin. Men den er toppmatet. Vil ikke ha mer enn platespiller på benken.Vurdert den nye cd spilleren til Michi?
Liker designet på den![]()
Har sett på den. Ikke så dum den.Roksan Attessa har jeg sansen for.
Husk å sette av penger til den du skal kjøpe etterpå.
Du trenger da ikke monoplater, har ikke Novaen en summeringsfunksjon?
Det var den jeg nevnte i dag