|
Da bestiller jeg egnede skruer.Selvfølgelig kan du ... spørsmålet er om skruene er magnetiske/magnetiserbare, og om det har noen innvirkning på magnetfeltene til pickupen. Der er det en ikke ubetydelig forskjell mellom MM og MC pickuper, der MC vanligvis har et forholdsvis sterkt og sluttet magnetsystem, mens MM har et forholdsvis svakt og åpent magnetsystem. De sorte skruene jeg har liggende reagerer ganske godt med magneter, mens de jeg har i rustfirtt stål stort sett ikke lar seg påvirke nevneverdig av magneter. Jeg bruker stort sett skruer av rustfritt stål på mine pickuper (stort sett MC). MM pickupene mine har integrert hodeskall.
mvh
KJ
Takker for det. Bestiller en sånn pakke på stereofil etc.Jeg har "noen" rustfire M2,5 torx skruer liggende, men tror ikke de er lengre enn 12 mm (må ev sjekke i en av rotekassene), de kan sendes for litt drikkepenger.
mvh
KJ
Messing hadde vært fint.Stereofil selger Nagaoka skruer som passer 2.5mm, slev bruker jeg medfølgende av messing eller miljønylon
Du mener "unbrako" ??Bruker vanlig umrako
Det er "skruptosset" også."Umbrako" licensfrit at benytte
Næh du...... Over den "lille dam" kalder de det for en "Allen Key".Nogen nøjes måske derfor bare at kalde det sekskant- skrue/nøgle![]()