Jo flere ganger jeg ser Biden simulere at det er lett å gå i fllytrapper jo sikrere blir jeg på at nepa blir prez igjen til høsten. Vi bør i det minste forberede oss.
Men tar gjerne feil.
Men tar gjerne feil.
Dessverre har du nok rett i dette. Det impliserer også at velgere bryr seg mer om å gå i trapp, enn å kunne tenke, fremføre og handle etter en plan, der man også har gjort en konsekvensutredning. Biden kan dette, Trump kan ikke. Men sistnevnte forsøker ikke skjule at både flytrapper og drikkeflasker er vanskelige hindre å forholde seg til, slik Biden gjør. Og dermed taper en som snubler i trappa, for en som er komplett ute av stand til å fremføre en hel setning med logisk sammenheng.Jo flere ganger jeg ser Biden simulere at det er lett å gå i fllytrapper jo sikrere blir jeg på at nepa blir prez igjen til høsten. Vi bør i det minste forberede oss.
Men tar gjerne feil.
Underlig ja, men hadde vel vært borgerkrig for lengst med flertallssystemBiden kommer til å få langt flere stemmer enn Trump, men det spiller liten rolle med det valgsystemet de har i USA. Her henger det hele på 5 vippestater og i disse leder vel Trump for øyeblikket. Det er i det hele tatt et underlig valgsystem som ikke speiler holdningene i landet.
Det er godt mulig, men jeg har fortsatt litt sympati med Bubba i en flyoverstate som er blitt totalt akterutseilt.Med et mer normalt system fra starten av hadde kanskje den amerikanske historien og samfunnsutviklingen sett svært annerledes ut.
60% av alle amerikanere bor ikke på en av kystene, så det er en del å ta avEn god håndfull millioner av dem er da vitterlig på rallies. Hvor mange som bare vil stemme for skiftenøkkelens skyld vet vel ingen, men man kan jo håpe at de er noe overtallige. Skjønt hvor mye bedre det er å ville velte hele systemet - uten å ha noe alternativ - enn å ville innsette en dement diktator kan muligens diskuteres.
Det er vel enda mere utrolig at så mange amerikanere går på det.Jeg legger merke til at mange sier at Biden "har vært en katastrofe" uten å si noen ting om på hvilken måte de mener han har vært en katastrofe. Det som forbauser meg imidlertid er at ingen stiller spørsmålet om hva de mener med det.
De kunne i hvert fall fått spørsmål om ting som
Underskudd, inflasjon, skatt, infrastruktur, innvandring, arbeidsledighet etc. og blitt presentert tall for dette under Biden.
Niki Hayley sier f.eks. nå at:
"Den siste utfordreren til Donald Trump i nominasjonskampen sier hun vil stemme på en president som støtter USAs allierte, holder landets fiender ansvarlige, som vil sikre grensen, som støtter «kapitalisme og frihet» og som vil senke statsgjelden."
Med den uttalelsen finner jeg det smått utrolig at hun ser på Trump som en bedre kandidat enn Biden.
Biden har vært ALT ANNET enn en katastrofe. Selvsagt er det ikke presidenten alene som gjør at tallene ender som de gjør, det er også konjunkturer, internasjonale trender, og ren og skjær flaks. Men allikevel:Det er vel enda mere utrolig at så mange amerikanere går på det.
Men...når jeg ser Tybring Gjedde og den villfarelsen den mannen er i, så innser jeg at galaskapen er i ferd med å ta over verden.
Nettopp. Og ettersom Haley spesifikt nevner statsgjeld; ser man historisk på det, er den helt klare trenden at under DEM så går statsgjelden ned, mens REP sørger for å øke den.Ja, det er nettopp det jeg mener. Hvorfor blir ikke disse som sier at Biden har vært en katastrofe spurt om hvorfor de mener det og presentert for noe statistikk?
De vil selvfølgelig si at de ikke tror på statistikken, men da vil i hvert fall de som leser om/ser på/hører det de sier få den presentert.
Det er fosåvidt korrekt, men i Trumps tilfelle så er mye av forklaringen tidligere poltikk og covid som man må anta ville økt statsgjelden ganske mye uansett politisk farge på sittende president.Det har vel vært en gjennomgående trend siden 70-tallet, at statsgjelda øker under REP og avtar under DEM styre...
Har da vært vist grafer som viser dette tydelig..
Aaron Rupar har en serie tweets om Trumps mottakelse. De buet og pep og sa presis hva de syns om Evangelistenes Jesus.Det er ikke helt klart for meg hva autoritære wannebe-strongman Trump trodde han kunne oppnå ved å stille opp på libertarianernes landsmøte, men det må ha gått med mye popcorn.
Vis vedlegget 1027627
Mener du at Tutta er en proffjukser?Klart.. en proffjukser tror selvsagt at alle andre jukser...
Hehe, dette er satire.Spørs om ikke alt håp er ute for nasjonen når et medlem av kongressen presterer slikt:
Vis vedlegget 1028298
Hehe, du har rett - lurt igjen!Hehe, dette er satire.
Ja dessverre. Det er bare å lese gjennom hva som faktisk kommer av lovforslag (bills) fra de mer ekstreme medlemmene i Kongressen. Noe av det er så sykt at det nesten er ufattelig.Hehe, du har rett - lurt igjen!
Det verste er at det like godt kunne vært seriøst.
Greia med Trump er at nesten alt han beskylder andre for er ting han selv gjør eller ønsker å gjøre. Les Project 2025 hvis du tør, ganske drøyt å beskylde andre for Weaponization, men skam har han aldri eid.Denne derimot er sørgelig nok ekte. Verden er bare så urettferdig.
Når til og med Fox News har justert seg er det neppe noe godt tegn for The Donald.
Vis vedlegget 1028311
Er ikke det vanlig praksis i ALLE rettssaker?Spørs om ikke alt håp er ute for nasjonen når et medlem av kongressen presterer slikt:
Vis vedlegget 1028298