Side 1 av 179 1231151101 ... SisteSiste
Resultater 1 til 20 av 3578

Tråd: DP menigheten

Abonnér på denne tråden
 1. #1
  Hifi Freak kaap's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2004
  Sted
  Rana
  Innlegg
  3,269
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten  Da syns jeg det var på tide at det ble opprettet en tråd for oss DP entusiaster... Tittelen på tråden er noe selv ironsik, da det for en tid tilbake ble mye debatt her på HFS rundt DP og dens tilhengere, og hvor deriblant DP MENIGHETEN ble brukt.

  Som sikkert flere vet, så lagde jeg for over et år siden et oversikt over de modellene som har kommet ut av kjeller'n på Kjeller. Denne finnes: http://home.monet.no/~kaiped/dynamic.htm. Hvis det er noen som har infomasjon til denne, evt korrigeringer på feil, så ta kontakt med meg.

  Som de fleste sikkert har fått med seg, så har EC kjøpt opp DP. Ifølge pressemeldingen så skal DP fortsette å leve som et high-end merke, og det er jo bra...

  -Kai
  S.O.t.M sMS-200neo // Singxer SU-1 (DDC) // DP DAC 8.0
  Thorens TD321/RB300 // Ortofon Quintet Blue // DP DPR2.19
  DP C1s // ? ? ? ? ? // DP A1s x 2// Multicell // Silk & Silspeak
  Admin for dpguiden.no // Min bildetråd // Byggetråd: Lytterom

 2. #2
  Bransjeaktør Flageborg's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2005
  Innlegg
  2,855
  Tagget i
  6 Innlegg

  DP menigheten

  Edit: link funker.  http://www.kringlyd.no - Hosted by ProIsp

 3. #3
  Hifi Freak kaap's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2004
  Sted
  Rana
  Innlegg
  3,269
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten

  Linkene korrigert. De fungerte i forhåndsvisningen, men men
  S.O.t.M sMS-200neo // Singxer SU-1 (DDC) // DP DAC 8.0
  Thorens TD321/RB300 // Ortofon Quintet Blue // DP DPR2.19
  DP C1s // ? ? ? ? ? // DP A1s x 2// Multicell // Silk & Silspeak
  Admin for dpguiden.no // Min bildetråd // Byggetråd: Lytterom

 4. #4
  Hifi Freak BurntIsland's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2006
  Sted
  Trondheim
  Innlegg
  4,412
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten

  Hei

  Jeg kjøpte en dpa1 gjennom bruktsidene her på sentralen. Er godt fornøyd. Tror fortsatt ikke at jeg har møtt på begrensningene til denne. Har ikke prøvd andre effektforsterkere, (det er sikkert mange bra og flere som er bedre..)
  men registrerer at alle andre endringer i anlegget er lett hørbare, dp a1 slipper det bare igjennom.
  Jeg har testet flere ulike strømprodukter fra isotek, nordost og ps audio. Hver gang er det når jeg kobler til min dp at de mest hørbare endringene skjer. Mine erfaringer stemmer altså med de som sier at dp er kilen på strøm.

  Nå lurer jeg på å oppgradere til s. Hva vil da skje?

  mvh

  PS Respekt, heder og ære til zemtex for oversikten du har laget. DS
  I didn't slap you; I high fived your face!

 5. #5
  Hifi Freak hifiguru's Avatar
  Ble medlem
  Jul 2002
  Sted
  Porsgrunn
  Innlegg
  5,713
  Tagget i
  0 Innlegg
  Album
  1

  DP menigheten

  Flott og interessant oversikt, sykt mange modeller som tilsynelatende er veldig like men men ....

  Nettopp fått DP dac 8,0 i hus og er veldig fornøyd hvordan denne gamle boksen står seg mot mye nytt og dyrt fortsatt. Hva har egentlig skjedd siden midten av 90-tallet? Kruttet blir jo funnet opp hver uke verden over hos de forskjellige hifiprodusentene, eller er det bare det gode gamle utrykket same shit new wrapping?

 6. #6
  Æresmedlem Zomby_Woof's Avatar
  Ble medlem
  May 2006
  Sted
  Third stone from the sun
  Innlegg
  19,818
  Tagget i
  7 Innlegg

  DP menigheten

  Endelig en menighet for meg!
  At the end of time, after human civilization; all that will remain will be cockroaches and Teles...and the Teles will be in tune" Greg Koch

 7. #7
  Hifi-entusiast
  Ble medlem
  Nov 2006
  Innlegg
  316
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten

  Etter over mange år ha hørt i hovedsak negative uttalelser om DP, forundret det meg mye at Fidelity og andre i "menigheten" tvert imot var så veldig positive..... Hvordan kunne det være riktig at det liksom var "enten eller".... det skurret i mine ører ..hehe..

  Litt nysgjerrig og usikker kontaktet jeg så Oslo Hifi-center, og som sikkert for andre som har truffet på Geir T der i huset, så gikk ikke lenge før jeg følte meg overbevist om at dette måtte prøves ut i egen stue.... (Lettlurt jeg? Nei nei ....

  Har ikke angret et sekund på DP C1b og A1b, men når sant skal sies, har jeg ikke prøvd annet utstyr av tilsv kaliber i eget hus. Lydbildet er ihvertfall langt unna den fryktede "kalde, tekniske" det verserte rykter om - tvert imot, er lyden varm og myk/analog og stooooor - lyttetretthet forekommer ikke (selv via min "kjipe" DV-668AV DVD spiller fra Pioneer 668AV).

  Våger meg på et KABEL-spørsmål" her inne blant lydhøre i menigheten:

  Hvilke kabler bruker dere mellom forforsterker og effektforsterker....? Kan jeg ha en "plugg" i lydkjeden (i tillegg til DVD-spilleren) ved å bruke Silk?

  - Brum

  dP C1b og A1b | Adyton Imagic 2.0 | Audio Physic Rhea-2 | Hegel HD2 | Cambridge 752BD | Edge G CD | T+A DAC 8 | Isotek Sigmas

 8. #8
  Hifi Freak gut_man's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2004
  Innlegg
  5,075
  Tagget i
  1 Innlegg

  DP menigheten

  Sitat Sitat fra hifiguru
  Flott og interessant oversikt, sykt mange modeller som tilsynelatende er veldig like men men ....

  Nettopp fått DP dac 8,0 i hus og er veldig fornøyd hvordan denne gamle boksen står seg mot mye nytt og dyrt fortsatt. Hva har egentlig skjedd siden midten av 90-tallet? Kruttet blir jo funnet opp hver uke verden over hos de forskjellige hifiprodusentene, eller er det bare det gode gamle utrykket same shit new wrapping?
  Har også sluttet meg til menigheten med en dac 8.0. Den er modifisert av Andervik Audio, og låter fantastisk. Du bør absolutt vurdere å få bygget en batteri psu hifiguru! Jeg har sammenlignet med orginal psu, og det var et hav av forskjell på ytelsen. Tror alle som hørte på var like sjokkert. Den orginale psu'en er tross alt ganske godt dimensjonert til en dac å være. Vi hadde vel alle forventet nyanseforskjeller, om noen registrerbare forkjseller i det hele tatt. Vil faktisk påstå at dac'en rykker opp flere divisjoner med batteri psu'en! Forbedringene er først og fremst en mye bedre bassgjengivelse, som skaper et vanvittig flott fundament for musikken. Oppløsningen i hele frekvensomfådet blir også mye bedre med batteri psu. Med orginal psu, forsvant mye av magien som facinerte meg så med denne dac'en. Lyden ble mindre oppløst, kjøligere og med mye mindre trøkk! 'En annen kritisk faktor er faktisk digitalkabelen. Den svarte dp digitalkabelen er viktig for å få dac'en til å synge. Har gjort et forsøk med Nordost Moonglo, og den falt helt gjennom. Også her var forskjellene overraskende store. Har faktsisk samme klangsignatur fra digital riggen min nå, som med vinylriggen. Det må da være et kvalitetstegn Er uansett kjempe fornøyd med DP dac'en min! Har tidligere vært innom DP 7.0, som gjorde en hederlig innsats i anlegget mitt for noen år siden.
  Høytt; gut_horns active system m/Audiolense og MOTU 828es. Digitalkilde; ROON Nucleus. Analogkilde; Studer A80R, Aesthetix IO signature,Consen RIIA,VPI TNT, Lenco PTP6, Kuzma 4point, FR64fx, Airtangent 2b, Dynavector DRT XV-1s,Van den Hul Colibri XGP, VdH Grasshopper GLA, Audio Technica AT33 mono. Amper: Aesthetix Callisto, 10 kanaler Anaview.

 9. #9
  Hifi Freak kaap's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2004
  Sted
  Rana
  Innlegg
  3,269
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten

  Jeg bruker Silk mkII... de blir der til enda en stund. Utbytting blir etter alt annet er slik jeg vil ha det, men har ønske om å justere lyd-karakteren med kabler.
  S.O.t.M sMS-200neo // Singxer SU-1 (DDC) // DP DAC 8.0
  Thorens TD321/RB300 // Ortofon Quintet Blue // DP DPR2.19
  DP C1s // ? ? ? ? ? // DP A1s x 2// Multicell // Silk & Silspeak
  Admin for dpguiden.no // Min bildetråd // Byggetråd: Lytterom

 10. #10
  Hifi Freak hifiguru's Avatar
  Ble medlem
  Jul 2002
  Sted
  Porsgrunn
  Innlegg
  5,713
  Tagget i
  0 Innlegg
  Album
  1

  DP menigheten

  Sitat Sitat fra gut_man
  Sitat Sitat fra hifiguru
  Flott og interessant oversikt, sykt mange modeller som tilsynelatende er veldig like men men ....

  Nettopp fått DP dac 8,0 i hus og er veldig fornøyd hvordan denne gamle boksen står seg mot mye nytt og dyrt fortsatt. Hva har egentlig skjedd siden midten av 90-tallet? Kruttet blir jo funnet opp hver uke verden over hos de forskjellige hifiprodusentene, eller er det bare det gode gamle utrykket same shit new wrapping?
  Har også sluttet meg til menigheten med en dac 8.0. Den er modifisert av Andervik Audio, og låter fantastisk. Du bør absolutt vurdere å få bygget en batteri psu hifiguru! Jeg har sammenlignet med orginal psu, og det var et hav av forskjell på ytelsen. Tror alle som hørte på var like sjokkert. Den orginale psu'en er tross alt ganske godt dimensjonert til en dac å være. Vi hadde vel alle forventet nyanseforskjeller, om noen registrerbare forkjseller i det hele tatt. Vil faktisk påstå at dac'en rykker opp flere divisjoner med batteri psu'en! Forbedringene er først og fremst en mye bedre bassgjengivelse, som skaper et vanvittig flott fundament for musikken. Oppløsningen i hele frekvensomfådet blir også mye bedre med batteri psu. Med orginal psu, forsvant mye av magien som facinerte meg så med denne dac'en. Lyden ble mindre oppløst, kjøligere og med mye mindre trøkk! 'En annen kritisk faktor er faktisk digitalkabelen. Den svarte dp digitalkabelen er viktig for å få dac'en til å synge. Har gjort et forsøk med Nordost Moonglo, og den falt helt gjennom. Også her var forskjellene overraskende store. Har faktsisk samme klangsignatur fra digital riggen min nå, som med vinylriggen. Det må da være et kvalitetstegn Er uansett kjempe fornøyd med DP dac'en min! Har tidligere vært innom DP 7.0, som gjorde en hederlig innsats i anlegget mitt for noen år siden.
  Kult å lese! En av gutta i lauget vårt har full batteririgg på sin dac så jeg tror herved jeg skal reise å låne den snarest (tror jeg får lov) Sjekk hans anlegg her: http://www.hifisentralen.no/forum/in...,7839.615.html

  Det er val gamledacen til en annen kjent profil her på sentralen men Siam har oversikt og fikser sikkert å bygge tilsvarende. Tror du det er vrient å tappe en 5V-ytgang til squeezebox'en i samme rennet? måtte vært kult....
  Den kabelen du nevner, er det en balansertkabel? benytter kunn RCA med dagens drivverk....

 11. #11
  Hifi Freak gut_man's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2004
  Innlegg
  5,075
  Tagget i
  1 Innlegg

  DP menigheten

  Sitat Sitat fra hifiguru
  Sitat Sitat fra gut_man
  Sitat Sitat fra hifiguru
  Flott og interessant oversikt, sykt mange modeller som tilsynelatende er veldig like men men ....

  Nettopp fått DP dac 8,0 i hus og er veldig fornøyd hvordan denne gamle boksen står seg mot mye nytt og dyrt fortsatt. Hva har egentlig skjedd siden midten av 90-tallet? Kruttet blir jo funnet opp hver uke verden over hos de forskjellige hifiprodusentene, eller er det bare det gode gamle utrykket same shit new wrapping?
  Har også sluttet meg til menigheten med en dac 8.0. Den er modifisert av Andervik Audio, og låter fantastisk. Du bør absolutt vurdere å få bygget en batteri psu hifiguru! Jeg har sammenlignet med orginal psu, og det var et hav av forskjell på ytelsen. Tror alle som hørte på var like sjokkert. Den orginale psu'en er tross alt ganske godt dimensjonert til en dac å være. Vi hadde vel alle forventet nyanseforskjeller, om noen registrerbare forkjseller i det hele tatt. Vil faktisk påstå at dac'en rykker opp flere divisjoner med batteri psu'en! Forbedringene er først og fremst en mye bedre bassgjengivelse, som skaper et vanvittig flott fundament for musikken. Oppløsningen i hele frekvensomfådet blir også mye bedre med batteri psu. Med orginal psu, forsvant mye av magien som facinerte meg så med denne dac'en. Lyden ble mindre oppløst, kjøligere og med mye mindre trøkk! 'En annen kritisk faktor er faktisk digitalkabelen. Den svarte dp digitalkabelen er viktig for å få dac'en til å synge. Har gjort et forsøk med Nordost Moonglo, og den falt helt gjennom. Også her var forskjellene overraskende store. Har faktsisk samme klangsignatur fra digital riggen min nå, som med vinylriggen. Det må da være et kvalitetstegn Er uansett kjempe fornøyd med DP dac'en min! Har tidligere vært innom DP 7.0, som gjorde en hederlig innsats i anlegget mitt for noen år siden.
  Kult å lese! En av gutta i lauget vårt har full batteririgg på sin dac så jeg tror herved jeg skal reise å låne den snarest (tror jeg får lov) Sjekk hans anlegg her: http://www.hifisentralen.no/forum/in...,7839.615.html

  Det er val gamledacen til en annen kjent profil her på sentralen men Siam har oversikt og fikser sikkert å bygge tilsvarende. Tror du det er vrient å tappe en 5V-ytgang til squeezebox'en i samme rennet? måtte vært kult....
  Den kabelen du nevner, er det en balansertkabel? benytter kunn RCA med dagens drivverk....
  Har ikke teknisk kunnskap til å uttale meg om å tappe strøm til SQ boksen. Har testet SQ boksen på min dac. Det låt lyst og lite oppløst i forhold til drivverket mitt. Kan ha noe med digitalkabelen som ble benyttet og gjøre, så ny test er ikke umulig. Den svarte DP digitalkabelen fås hos Andervik Audio, og skal visstnok ikke være så dyr. Ellers dukker kabelen opp på bruktbørsen fra tid til annen. Jeg var så heldig å ha liggende et par sett med kablene fra før. Jeg bruker forøvrig balansert kabel fra drivverk til dac! Har planer om å omterminere så jeg får en ubalansert digitalkabel av type sort DP kabel også! Så kan jeg få bedre lyd på dvd spilleren min også Nesten for galt ikke å benytte seg av muligheten når man har to innganger på dac'en!

  edit: Er ikke du en heldig mann hifiguru? OMF har lagt ut sin batteri psu til dp-dac for salg... Løp og kjøp!!!
  Høytt; gut_horns active system m/Audiolense og MOTU 828es. Digitalkilde; ROON Nucleus. Analogkilde; Studer A80R, Aesthetix IO signature,Consen RIIA,VPI TNT, Lenco PTP6, Kuzma 4point, FR64fx, Airtangent 2b, Dynavector DRT XV-1s,Van den Hul Colibri XGP, VdH Grasshopper GLA, Audio Technica AT33 mono. Amper: Aesthetix Callisto, 10 kanaler Anaview.

 12. #12
  Hifi Freak kaap's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2004
  Sted
  Rana
  Innlegg
  3,269
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten

  Stemmer det ikke at selve dac'n må "fixes på" før at man kan bruke en batteri psu??
  S.O.t.M sMS-200neo // Singxer SU-1 (DDC) // DP DAC 8.0
  Thorens TD321/RB300 // Ortofon Quintet Blue // DP DPR2.19
  DP C1s // ? ? ? ? ? // DP A1s x 2// Multicell // Silk & Silspeak
  Admin for dpguiden.no // Min bildetråd // Byggetråd: Lytterom

 13. #13
  Hifi Freak gut_man's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2004
  Innlegg
  5,075
  Tagget i
  1 Innlegg

  DP menigheten

  Ta en telefon til Andervik Audio, eller en pm til OMF. De kan sikkert svare på spørsmålet ditt Zemtex. Jeg har ikke peil
  Høytt; gut_horns active system m/Audiolense og MOTU 828es. Digitalkilde; ROON Nucleus. Analogkilde; Studer A80R, Aesthetix IO signature,Consen RIIA,VPI TNT, Lenco PTP6, Kuzma 4point, FR64fx, Airtangent 2b, Dynavector DRT XV-1s,Van den Hul Colibri XGP, VdH Grasshopper GLA, Audio Technica AT33 mono. Amper: Aesthetix Callisto, 10 kanaler Anaview.

 14. #14
  Hifi Freak Holmium's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2002
  Innlegg
  3,178
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten

  Vurderer å kjøpe ett effekttrinn fra DP.
  Hvor mye ligger en strøken A1, ikke oppgradert til s, på?

 15. #15
  Æresmedlem Zomby_Woof's Avatar
  Ble medlem
  May 2006
  Sted
  Third stone from the sun
  Innlegg
  19,818
  Tagget i
  7 Innlegg

  DP menigheten

  Jeg vet ikke stort om prisnivået på brukt DP. En ting er sikkert. Det er sjelden man ser det for tida.
  At the end of time, after human civilization; all that will remain will be cockroaches and Teles...and the Teles will be in tune" Greg Koch

 16. #16
  Hifi Freak BurntIsland's Avatar
  Ble medlem
  Feb 2006
  Sted
  Trondheim
  Innlegg
  4,412
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten

  hei

  Kanskje det er slik at de misfornøyde allerede har solgt sin, mens de fornøyde (meg fx) spiller musikk, eller sparer til oppgradering?

  Dpa1b derimot selges det noen av. Jeg har ikke hørt den selv, men andre her på forumet mener den er "bedre enn" orginal dpa1. (mangler dog 50w da..)

  mvh
  I didn't slap you; I high fived your face!

 17. #17
  Æresmedlem Zomby_Woof's Avatar
  Ble medlem
  May 2006
  Sted
  Third stone from the sun
  Innlegg
  19,818
  Tagget i
  7 Innlegg

  DP menigheten

  Jeg har hatt mitt 7.0/6.4 P -sett siden sommeren 2003. Med mindre jeg får en telefon fra Mo i Rana er det realistiske målet å oppgradere til aktiv Revolution og en 6.4 til.

  At the end of time, after human civilization; all that will remain will be cockroaches and Teles...and the Teles will be in tune" Greg Koch

 18. #18
  Hifi Freak kaap's Avatar
  Ble medlem
  Mar 2004
  Sted
  Rana
  Innlegg
  3,269
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten


  "aaaaaaahhhhhh.... activ crossover...aaaaahhhhhh"
  *drool*
  S.O.t.M sMS-200neo // Singxer SU-1 (DDC) // DP DAC 8.0
  Thorens TD321/RB300 // Ortofon Quintet Blue // DP DPR2.19
  DP C1s // ? ? ? ? ? // DP A1s x 2// Multicell // Silk & Silspeak
  Admin for dpguiden.no // Min bildetråd // Byggetråd: Lytterom

 19. #19
  Æresmedlem Zomby_Woof's Avatar
  Ble medlem
  May 2006
  Sted
  Third stone from the sun
  Innlegg
  19,818
  Tagget i
  7 Innlegg

  DP menigheten

  He he...
  At the end of time, after human civilization; all that will remain will be cockroaches and Teles...and the Teles will be in tune" Greg Koch

 20. #20
  Hifi Freak
  Ble medlem
  Feb 2007
  Innlegg
  4,274
  Tagget i
  0 Innlegg

  DP menigheten

  Sitat Sitat fra Brum
  Våger meg på et KABEL-spørsmål" her inne blant lydhøre i menigheten: Hvilke kabler bruker dere mellom forforsterker og effektforsterker....? Kan jeg ha en "plugg" i lydkjeden (i tillegg til DVD-spilleren) ved å bruke Silk?
  Her er min erfaring med SILK etter mange års bruk og en del sammenligninger med annet (dyrt) i markedet: SILK er en meget god alround kabel, som transporterer signalet med lite tap og med lite tillegg (av lydsminke/forvrenging). SILK har overlevd i mitt anlegg siste 10 år. Jeg har brukt mye penger på resten av anlegget i denne perioden, men ikke funnet det hensiktsmessig å bruke mer på kabler.

  Mitt prinsippielle syn på kabler er at: Det er lett å høre FORSKJELL på kabler, og spesielt i RIMELIGE anlegg. Dette fordi rimeligere anlegg har større "feil" i lyden, og kabler med tilsvarende egenlyd ("feil") da gir større utslag. Dette er ganske logisk og stemmer godt med mine erfaringer.

  På den annen side så erfarer jeg at nettopp på rimeligere anlegg bør man heller priorietere de aktive komponentene, slik som signalkilde, høyttalere og forsterkere.

  Ser du ovennevnte forhold under et, så kan man si at kabler betyr mest på rimelige anlegg, men at oppgradering av aktive komponenter gir mer valuta for pengene. Mens på dyre anlegg, så er det mindre gevinst å hente, så da kan man likeså godt la være! KONKLUSJON: Ikke bruk mye penger på kabler! Hold deg til SILK (og andre no-nonsense kabler) og bruk penger på aktive apparater

Side 1 av 179 1231151101 ... SisteSiste

Skrive Tillatelser

 • Du kan ikke starte nye tråder
 • Du kan ikke svare på innlegg
 • Du kan ikke laste opp vedlegg
 • Du kan ikke redigere dine innlegg
 •  


 

Om Hifisentralen

  Hifisentralen er Norges største webside innen high-end hi-fi og musikk, og vi har vært på nett siden år 2001. Velkommen til en god hi-fi diskusjon eller kjøp og salg av utstyr.
   

Følg oss på sosiale medier:

Facebook Twitter RSS Feed