Dette har jeg aldri vært borti.
Forhåpentligvis er det bare forskjeller i nivået på statisk elektrisitet som forårsaker dette og ikke noen feil i jordingen. Og i så fall må det være at det bygger seg opp statisk elektrisitet i DVD-spilleren din.
Jeg skjønner ikke helt hvordan det kan skje, men i så fall må det være at det bygger seg opp statisk elektrisitet mellom platen, lufta og chassiet når platen roterer.
Har du et multimeter, kunne du jo måle spenningsforskjellene mellom de to boksene dine, og se om du finner noen interessante sammenhenger. For eksempel om det har noen betydning om DVD-spilleren er i bruk eller ikke. Har du mulighet til det, kunne du prøve å koble forsterkeren til en ujordet kontakt, bare for å se om det forandrer noe.
Men jeg er ute på veldig tynn is her. Dette har jeg aldri hørt om før. Prøver bare å bidra litt.