Nå Jan#jan her er tråden du etterlyste, ikke at jeg tror den blir særlig langvarig men det er lov å håpe, det kan muligens utvide horisonten for flere av dem som ønsker mer kunnskap om den tekniske delen av hobbyen vår.
Jeg starter med og sitere meg selv på noe jeg har spurt om flere ganger tidligere uten at det har ført til noe videre debatt.
Jeg starter med og sitere meg selv på noe jeg har spurt om flere ganger tidligere uten at det har ført til noe videre debatt.
Her er du inne på noe viktig . For mye ukontrollert rombidrag er selvsagt ikke bra, men vil lyd avspilt av to høyttalere uten refleksjoner oppfattes naturlig, jeg mener at så ikke er tilfelle, et supert innsyn til hva som er på platen, men jeg ønsker å bli fraktet til opptaksrommet og omsluttet av lyden for å gjøre illusjonen mest mulig troverdig.
Hvilket bidrag fra rommet man må ha for og oppnå dette er interessant og en debatt verdt å bruke tid på


