- Ble medlem
- 16.02.2008
- Innlegg
- 1.377
- Antall liker
- 105
Her er det bare å benke seg ;D
Vedlegg
-
9.5 KB Visninger: 694
-
54.9 KB Visninger: 703
|
Enig i at det er litt forhastet å rakke ned på en spiller utfra et bilde. Men, personlig mister jeg respekt for produsenterRoysen skrev:Håkon,
Det der en helt annen spiller som Goldmund har tatt ut av deres sortiment og Pioneer delene i denne er også modifisert. Hva mener du den spilleren har til felles med spilleren vi omtaler i denne tråden?
Mvh
Roysen
Jeg tvivler ikke på at den performer godt, måske endda lige så godt som en standard Pioneer eller Panasonic hvis de ikke har ødelagt for meget med deres indgribenErosLoveking skrev:Jeg forbeholder meg retten til å kritisere utseendet.
Mulig bildene til HåkonN er helt på trynet og usanne. Hvis det har seg slik at det referreres til en tidligere omstridt og omtalt spiller, som produsenten har trukket tilbake, forteller det ikke bare bittelitt hva som rører seg i hodene til de som driver med utvikling og salg der borte?
For all del, greiene spiller sikkert skitbra, om en noe pricy for de fleste av oss, lyden har jeg ingenting å mene om.
Forøvrig bør det poppes popcorn, men været er for fint til det nå.
Jeg er fullstendig klar over at det er en annen spiller. Det lille som er modifisert er beskrevet på andre nettsider.Roysen skrev:Håkon,
Det der en helt annen spiller som Goldmund har tatt ut av deres sortiment og Pioneer delene i denne er også modifisert. Hva mener du den spilleren har til felles med spilleren vi omtaler i denne tråden?
Nei. Goldmund har innrømmet at bildene medfører riktighet. Det første bildet var det Goldmund som til slutt ga fra seg etter at en rekke nettsteder hadde åpnet deres DVD-spiller og debattene herjet på internett. De benyttet anledningen til å takke for all oppmerksomheten og reklamen de hadde fått, så de mener åpenbart selv at de kom godt ut av dette.ErosLoveking skrev:Mulig bildene til HåkonN er helt på trynet og usanne.
Den ble aldri trukket tilbake. Fortsatt på hjemmesiden til Goldmund. Det er bare at nå har de lansert en BD-utgave også.ErosLoveking skrev:Hvis det har seg slik at det referreres til en tidligere omstridt og omtalt spiller, som produsenten har trukket tilbake, forteller det ikke bare bittelitt hva som rører seg i hodene til de som driver med utvikling og salg der borte?
Den er ikke helt identisk, nei. Goldmund har modifisert drivverket, og bruker sin egen trafo. Mon tro om SPDIF signalet også var hentet fra et annet sted på printkortet, men akkurat er blitt forklart på egne nettsider. Delene som er brukt er de samme som blir brukt på de aller billigste Pioneer avspillerene, så det spørs om Pioneer i det hele tatt selger innmaten i de dyrere avspillerene som OEM.Roysen skrev:Forøvrig er det korrekt som HåkonN skriver at den andre spilleren hadde Pioneer deler, men de var også modifisert. At den spilleren fra Goldmund derimot skulle være identisk med den avbildede Pioneer spilleren er ikke bevist.
Det er vel en rimelig antagelse at konstruksjon, materialkvalitet, presisjon, støynivå og levetid på de mekaniske delene burde være av en høyere orden på en dyr mekanisme? Og som sådan burde vel denne mer-investeringen lett kunne forsvares i lys av prisen på produktet som mekanismen monteres i? Mekanismens pris inn til produsent i denne sammenhengen blir jo å sammenligne med en musefis i en orkan...Roysen skrev:Snickers,
Hva vet du om prisen på disse drivverkene?
Forøvrig anser jeg at å investere i en dyr mekanisme ikke er lønnsomt om man uansett må bytt ut mye av komponentene.
Mvh
Roysen
Det som er galt med den er at den koster 100.000 Euro. Dette er et produkt for folk med mye penger og som har lyst å bruke de. Sikkert en hit blant nyrike russere og lignende. De sier ikke et pøkk om hvilke bildebrikker de bruker eller hvilke av de nye HD-lydformatene den takler, jeg blir veldig overrasket om denne er bedre spekket enn rimelige toppspillerere fra Japanske volumprodusenter på de frontene. Det er imidlertid helt irrelevant for kundene Goldmund har tenkt å selge denne spilleren til, de gir høyst sannsynlig blanke og kjøper den nettopp fordi den koster 100.000 Euro, ikke fordi den er spesielt god. Det er mulig den er veldig god, men det er imidlertid høyst sannsynlig helt irrelevant i denne sammenhengen.Roysen skrev:Dersom vi går tilbake til den spilleren egentlig handler om så er det svært drøyt å påstå at det skulle være noe galt med den basert på den informasjonen du har lagt frem om den her og fordi du tror den andre spilleren ikke holder mål.
Mvh
Roysen
Samme video og audio DAC. Samme printkort. Selv om man setter nye dekk og bytter chassis på en Toyota Yaris, så vil det aldri bli en Rolls Royce. Og da mener jeg det uansett er svindel å prise produktet som sistnevnte og reklamere for at ytelsene er best i bransjen. Andre får gjerne være uenige med meg - det er bare min subjektive mening.Roysen skrev:...og da vet du hva modifikasjonene går ut på og hva de gjør med lyd og bilde?
Jeg har aldri sagt det er noe direkte galt med den, annet enn at den er teknisk sett utdatert i dagens marked. Det er heller ingenting galt med utgåtte Panasonic BD-spillere - men de er veldig trege, ikke støtter BD Profile 2.0, har billige video-DAC som yter midt på treet, har lite/ingen justeringsmuligheter for bilde etc.Roysen skrev:Dersom vi går tilbake til den spilleren egentlig handler om så er det svært drøyt å påstå at det skulle være noe galt med den basert på den informasjonen du har lagt frem om den her og fordi du tror den andre spilleren ikke holder mål.
De to spillerne som har havnet i et slikt søkelys tidligere er den i tråden her tidligere nevnte Goldmund, samt Edge G-CD. Innmaten i begge spillerne er identifisert som konkrete produkter fra HHV Pioneer og Denon. Begge disse har en utsalgspris som er allment tilgjengelig (eller var allment tilgjengelig, begge de opprinnelige modellene er jo nå ute av produksjon).Roysen skrev:Snickers,
Hva vet du om prisen på disse drivverkene?
Forøvrig anser jeg at å investere i en dyr mekanisme ikke er lønnsomt om man uansett må bytt ut mye av komponentene.
Mvh
Roysen
De har brukt Pioneer printkort i sin helhet. Goldmund selv gir referansene til varenummeret på Pioneer-printene. Hvorfor er det synsing å diskutere informasjonen Goldmund selv kommer med?Høvdingen skrev:Jeg synes vi skal sette en stopper for spekulasjone her. Hvis noen har noe konkret info så er det en ting, men bilder av tekniske løsninger forteller ikke alltid hva som er gjort, og det meste her blir basert på synsing.
Håndfast info finner man på Goldmund sin egen hjemmeside. Mine henvisninger er å finne i brukermanualene til Goldmund, samt under nyhetsbrevene til Goldmund. Her er konkret håndfast info:Høvdingen skrev:Med tanke på HFS regel 3 så forlanger vi konkret håndfast info, og inntil noen har det så ønsker jeg ikke se mer "innmat-debattering". Det har vi sett nok av, og det kommer det ingenting godt ut av.
Det er vel ikke slik at man ikke kan uttale seg om noe man ikke har eid?Roysen skrev:Den jeg har er helt på høyde med Wadia og Zandens beste spillere som jeg også eier og jeg har til gode å høre noen signalkilder som er vesentlig bedre. Jeg synes derfor jeg er bedre kvalifisert enn andre her som bare har lest om og sett bilder av produktet.
Hvorfor skal du behandles med større aktverdighet enn de som ikke er spesielt fan av ekstremt dyre produkter?Roysen skrev:At mine erfaringer da bare blir avfeid basert på trangsyn og påståtte avsløringer av produsentens andre produkter gjør meg mer enn bare litt forbannet.
Brukermanualen på Goldmund sin hjemmeside la grunnlaget for mitt innledende innlegg i denne tråden.Snickers-is skrev:Har du en pålitelig kilde HåkonN?
Det er sannelig et godt spørsmål. Skal man først gjøre noe slikt, så er det merkelig at men ikke velger innmat fra øverste hylle.Snickers-is skrev:Det eneste jeg har lurt på en del ganger i sammenhenger der man benytter innmaten fra en ganske rimelig japansk spiller, modifiserer det på ukjente måter og setter det hele inn i et annet chassis med en ganske annen prislapp er: Hvorfor velger man ikke en dyr modell for modifikasjon, helst en toppmodell?
Særlig med tanke på at det var totalt unødvendig. Dette var ikke noe scoop. HåkonN har hevdet det samme flere ganger på tidligere på sentralen, og HåkonN og Roysen har hatt en tilnærmet lik meningsutveksling i en annen tråd.bjornh skrev:Det er synd dersom Roysen har meldt seg ut pga. denne tråden.
Faen ikke rart med alle disse synserne og de som "tror-de-vet-alt". Dette forumet går nedover for hver uke som går. De sanne entusiastene forsvinner en etter en.bjornh skrev:Det er synd dersom Roysen har meldt seg ut pga. denne tråden.
Sanne entuasiaster - dvs å kjøpe objekter som koster mer enn X-antall kroner? Jeg trodde det var musikkgleden fremst og i tillegg å få uttelling for pengene sine som var pointet.Viking skrev:Faen ikke rart med alle disse synserne og de som "tror-de-vet-alt". Dette forumet går nedover for hver uke som går. De sanne entusiastene forsvinner en etter en.bjornh skrev:Det er synd dersom Roysen har meldt seg ut pga. denne tråden.
+1cybervision_ skrev:Jeg trodde det var musikkgleden fremst og i tillegg å få uttelling for pengene sine som var pointet.Viking skrev:Faen ikke rart med alle disse synserne og de som "tror-de-vet-alt". Dette forumet går nedover for hver uke som går. De sanne entusiastene forsvinner en etter en.bjornh skrev:Det er synd dersom Roysen har meldt seg ut pga. denne tråden.
Typisk å trekke inn et slikt billig argument. Med sann entusiast mener jeg en som elsker musikk, hobbyen sin UTEN å slenge dritt om ting man vet svært lite om.cybervision_ skrev:Sanne entuasiaster - dvs å kjøpe objekter som koster mer enn X-antall kroner? Jeg trodde det var musikkgleden fremst og i tillegg å få uttelling for pengene sine som var pointet.Viking skrev:Faen ikke rart med alle disse synserne og de som "tror-de-vet-alt". Dette forumet går nedover for hver uke som går. De sanne entusiastene forsvinner en etter en.bjornh skrev:Det er synd dersom Roysen har meldt seg ut pga. denne tråden.
Men man VET jo ikke noe, man TROR bare en masse drit om ditt og datt. DA blir det ikke kritikk, men drittslenging ang. en produsent. Og det er mer og mer trenden her inne.bjarnetv skrev:litt overraskende at roysen valgte melde seg ut av forumet bare fordi noen er kritiske til produsenten av et produkt han eier.
det var jo ingen som angrep ham personlig
står uansett fast på at det er viktig med tråder som dette; vil ikke at sentralen skal ende opp som et forum hvor man ikke får lov til å være kritisk til produkter, av frykt for å tråkke på noens tær.
selv om vi ikke vet alle fakta, så har man nå iallefall i dette tilfelle nok fakta til å trekke noen sluttninger.Viking skrev:Men man VET jo ikke noe, man TROR bare en masse drit om ditt og datt. DA blir det ikke kritikk, men drittslenging ang. en produsent. Og det er mer og mer trenden her inne.bjarnetv skrev:litt overraskende at roysen valgte melde seg ut av forumet bare fordi noen er kritiske til produsenten av et produkt han eier.
det var jo ingen som angrep ham personlig
står uansett fast på at det er viktig med tråder som dette; vil ikke at sentralen skal ende opp som et forum hvor man ikke får lov til å være kritisk til produkter, av frykt for å tråkke på noens tær.
Ja, det er en styggedom som forbruker å stille seg skeptisk til noe.Viking skrev:Men man VET jo ikke noe, man TROR bare en masse drit om ditt og datt. DA blir det ikke kritikk, men drittslenging ang. en produsent. Og det er mer og mer trenden her inne.