Hei alle, og takk igjen for mange bra innspill.
Bx; når det gjelder skyvedørene, leder ingen av disse mot barnerom. Kun mot stue/kjøkken-arealer. Selvsagt må de være så tette som mulig for det, men det påvirker ikke barnerommet så mye. Inn til "soveromsføyen" fra oppholdsarealene er det bestilt en lyddør som skal ivareta støyproblematikk her.
Det blir i grunnen to vegger mellom lytterommet og soverommet. Men veggen direkte mot tv-stua blir perforert ved integrering av stereobenken. Men veggen og døren bak anlegget, direkte mot soverommet kan gjøres helt tett og med alle tiltak man ønsker. Oppnår da en halvmeter luftrom mellom veggene ca, regner med det er positivt hvis begge er isolert så godt som mulig i tillegg?
Har undersøkt mulighet for å integrere bassfeller i veggene, men iflg Ac.Tuning, vil ikke dette gi ønsket effekt verken når det gjelder lytteopplevelser eller støyproblematikk. Disse må henge på veggene som foreskrevet for å fungere slik de er tenkt.
Tidligere i tråden ble romstørrelsen H3m X L6m X B4,5m pekt på som et mulig problem? Hva mener man evt da?
Vinduene bakerst i rommet havner minst 1m bak lytteposisjon, tenker å bruke lameller av noe slag her.
Gulvet er i 2.etg med etasjeskiller i tre. Parkett er det også. Kan ikke ha noe annet under parketten enn i resten av etasjen mtp høydeforskjeller. Men etasjeskilleren skal være godt ivaretatt mtp akustikk mellom etasjene, trinnlydsplater m.m.
Jeg gleder meg som en unge til abolutt alt utenom hagearbeid når det gjelder å flytte fra leiligheten til dette huset.