Hvis du tror det er potmeteret som er skyldig, Noe som kan hende, men det kan også være andre ting.
så kan du ha tre muligheter slik jeg leser kretsen:
en:
potmeteret er koblet halvt mot jord og dermed sender halvparten av signalet til jord, og så synker motstanden mot jord når du vrir den mot den motsatte kanalen.
her bør du kanskje sette inn en 125kohm motstand mellom insignal og videre i kretsen. Slik at du ikke får høyere signal, eller opprettholde orginalt nivå ved lyd i begge kanaler.
to:
Potmeteret er koblet med 0 i midten mot signal videre, og da 250kohm mot jord, og så øker motstanden mot gretsen når du øker mot den andre kanalen.
Her kan du kortslutte inn og ut på signalsiden og la være å koble noe til jord.
Tre: erstatte meteret med et nytt potmeter.
Dette kan du kanskje høre forskjell på, hvis lydnivået blir høyere i den ene kanalen når du skrur over til en kanal, vil det sansynelig være mulighet nr 1, hvis den ikke blir høyere men bare lavere i den ene så er det mulighet nr 2.