Nei, dette er kun første trinn.
Personen er enda ikke kanonisert, dertil trengs vanligvis to mirakler på vedkommendes forbønn. Saligkåring (beatifisering) krever kun ett. Man må ikke glemme at det også er en viss rangstige i Paradis, får da være måte på flat struktur. ;-)
Tiltaleformen er Den ærverdige XX, i motsetning til helgenene som tiltales Den Hellige XX /Sankt XX evnt Sankta XX.
Mange kommer aldri lengre enn til saligkåring, men alle helgener har vært saligkåret i forkant.
Det vil si, martyrene, de som dør for troen, in odium fidei ( pga hat mot troen), har alt vist sin salighet og rykker helt frem på første forsøk; slags himmelsk fast track.
Men okkesom, vi skal altså frem til en slags pilegrim på vei mot den evige hvile. Personen var sterkt opptatt av sitt hjemland, sitt språk og sin kultur. Vedkommende eventuelle hellighet er ikke det som er mest kjent, ikke sånn med første øyekast jaffal.