- Ble medlem
- 27.04.2019
- Innlegg
- 13.688
- Antall liker
- 33.465
- Sted
- Nordvest på Jæren
- Torget vurderinger
- 9
UNYTTIG ? All forskning viser at jo mer hjernen brukes jo bedre blir den. Samme som å bruke/trene resten av kroppen jevnlig.Tenk å hugse 3632 desimalar av Pi. Ganske imponerande (og heilt unyttig).
![]()
At å lære er unyttig? Då har du missforstått meg på værste måte.UNYTTIG ? All forskning viser at jo mer hjernen brukes jo bedre blir den. Samme som å bruke/trene resten av kroppen jevnlig.
Kryssord - unyttig ?
Sjakk - unyttig?
Lese bøker - unyttig ?
Spille et instrument - unyttig ?
Svaret er jo NEI og lista kan gjøres kilometerlang.
På samme måte som at å klatre opp Kolsåstoppen burde holde, istedenfor å klatre opp Everest?At å lære er unyttig? Då har du missforstått meg på værste måte.
Å lærere seg 3632 desimalar for Pi derimot, det er kanskje ikkje det mest nyttige. Det bør halde med 12-15...![]()
Godt eksempel på at kontinuerlig evaluering av undervisningsplan i skolen aldri bør stoppe. Trolig vil gen Z om 40 år kunne poste underlige eksempler på hvor gærne vi er i dag
… og strømmen er antagelig noget større enn hva man forvente i hjemlige omgivelser.Her mangler det åpenbart kabelløftere.![]()
Da må du huske å løfte beina høyt heretter…Apropos kabelløftere, har for første gang begynt å tenke tanken om at de faktisk kan ha noe for seg.
I ren latskap, slik at jeg ikke trenger å koble fra høyttalerkablene hver gang jeg sender støvsugerroboten ut på oppdrag.
Absolutt tatt på kornet.
Så på messer bør vi lytte med øynene åpne, men hjemme når det er stille bør de være lukket![]()
Hører du bedre med lukkede øyne? Ny studie har undersøkt myten
Prøv å lytte ekstra godt til omgivelsene dine. Lukket du øynene for å høre bedre? Da bør du nok åpne dem igjen og lese videre her.www.forskning.no