Britten: Cabaret songs?

Valentino

Lustig im Tempo und keck im Ausdruck
Ble medlem
23.04.2008
Innlegg
32.509
Antall liker
30.088
Sted
Ottestad
Torget vurderinger
1
På søndag hørte jeg blant annet fire av Brittens Cabaret songs.
De er skrevet for mezzo (?) og piano, men jeg hørte en versjon med strykekvartettkomp.

Er det noen som kjenner musikken og kan anbefale en innspilling med pianokomp?
 

erato

Æresmedlem
Ble medlem
15.03.2003
Innlegg
20.844
Antall liker
12.655
Sted
Bergen
Torget vurderinger
1
Nei dessverre Valentino, alt jeg kan si er at denne plata:

B. Britten/C. Porter: Blues & Cabaret Songs, Unicorn DKPCD 9138

i sin tid fikk gode kritikker og om jeg husker rett var med pianokomp. Den sto lenge på innkjøpslista mi ....(den er laaaaaaaaaang!) men fikk aldri somlet meg til å kjøpe den før Unicorn var historie. En del releaser fra denne labelen dukker riktignok opp på Regis fra tid til annen (bla Elisabeth Maconchys 13 essensielle strykekvartetter på en svært flott og billig trippel), men aner ikke om denne er tilgjengelig.

Kudos for å ha startet en ny tråd på klassiskseksjonen. Selv går jeg svanger med en "10 fiolinkonserter du ikke visste du trengte", men slikt tar tid, og jeg er nyss tilbake fra ferie.
 

Valentino

Lustig im Tempo und keck im Ausdruck
Ble medlem
23.04.2008
Innlegg
32.509
Antall liker
30.088
Sted
Ottestad
Torget vurderinger
1
Alt hva du vet, erato.

Arrangementet med strykekvartett er gjort av faren til Øyvor Volle i Vertavokvartetten. Jeg har lyst på en liten bootleg.

Gleder meg til ny tier.
 

Wright

Overivrig entusiast
Ble medlem
13.03.2007
Innlegg
905
Antall liker
2
Om noen skulle bry seg, kopiert fra Michael Olivers Britten-biografi:
«Four Cabaret Songs, for contralto and piano, texts by W.H. Auden (1937-9). Two or more other 'cabaret songs' written at this period have been lost.»

Hva innspillinger angår har jeg dessverre fint lite å bidra med.
 
Topp Bunn