pstraums skrev:
At han utvilsomt er sterk og
ser ekstremt "brei og dyp" ut må vel ha en VISS relevans både fysisk og "psykisk"? (for motstanderen) .. utfordringen hans på sikt blir vel å lære teknikk og hurtighet.. fikser han det banker han alle

(joa, må være lov å være patriot)...
Greit å være patriot bevares men realistisk sett er oddsene ikke gode for at han lykkes. Det å være stor og bred har kun effekt på omreisende kanonføde fra Romania og Baltikum. Når/hvis han beveger seg oppover stigen vil ikke motstanderene la seg skremme av en bred ryggtavle. Hurtighet pleier ikke å være noe problem for bodybuildere, de er veldig eksplosive men utholdenhet vil være problematisk nå han får bedre motstand å bryne seg på.
Ellers, realistisk sett, så har han vel like store sjanser til å nå toppen i proffboksing som Petter Northug ville ha hatt. Begge har treningsdisiplin og vet hva som skal til for å lykkes på toppnivå i idrett men ingen har bokset før.
Det er mange topputøvere i andre idretter, spesiellt fra Am. fotball, som har forsøkt seg i proffringen men meget få har hatt suksess. Den eneste crossover utøveren jeg kan komme på som har kommet opp på toppnivå er den tidligere rugby spilleren Anthony Mundine, men han kommer fra en boksefamilie.