Egentlig hade de jo ikke det i og med at han ble "straffet" med førtidspensjon ! Mannen burde jo fått Nobels fredspris !!Valentino skrev:Heldigvis, heldigvis, hadde Sovjeterne et system som gjorde det mulig å bruke hue.
For det første ville det neppe skadet å opplyse verden om dette nå da de teknologiske fremskrittene tross alt har kommet videre. For det andre kunne man nok ganske enkelt å kokt sammen en løgn om hva mannen så og hva det skyldtes.BT skrev:Stille ham ut i det offentlige søkelyset?
Da hadde de jo i samtidig innrømmet å ha et overvåkningssystem som kunne starte en fullskala atomkrig på grunn av et sjeldent sollys, som ble feiltolket av computerene til å være amerikanske missil.
Det var jo akkurat noe slikt verdensoponionen fryktet mer enn det meste annet under den kalde krigen. Det er ganske opplagt at slikt ville bli dysset ned og lagt lokk over.
Russerne vurderte nok å vise fram alle helters far, men Boris ombestemte seg vel i siste liten og viste fram alle bombers far i stedet. Han liker action framfor drama, den gamle soldaten, virker det som. Dette viser jo også at de teknologiske fremskrittene har kommet videre, uten at det nødvendligvis viser at verden har kommet så mye lenger. Den russiske mentaliteten er ikke lett å forstå seg på.Snickers-is skrev:For det første ville det neppe skadet å opplyse verden om dette nå da de teknologiske fremskrittene tross alt har kommet videre. For det andre kunne man nok ganske enkelt å kokt sammen en løgn om hva mannen så og hva det skyldtes.BT skrev:Stille ham ut i det offentlige søkelyset?
Da hadde de jo i samtidig innrømmet å ha et overvåkningssystem som kunne starte en fullskala atomkrig på grunn av et sjeldent sollys, som ble feiltolket av computerene til å være amerikanske missil.
Det var jo akkurat noe slikt verdensoponionen fryktet mer enn det meste annet under den kalde krigen. Det er ganske opplagt at slikt ville bli dysset ned og lagt lokk over.
Ved å gjøre ham til helt ville Russlands status i det politiske verdensbildet klart bli hevet. Når historien lekker ut og samtidig bekrefter at mannen har fått det motsatte av annerkjennelse virker det stikk motsatt.
Her er det en mann som egenhendig og alene ungikk den 3. verdenskrig. Nobelprisen burde vært en selvfølge. Jeg tror nok han viste at han løp en personlig risk.Spiralis skrev:Egentlig hade de jo ikke det i og med at han ble "straffet" med førtidspensjon ! Mannen burde jo fått Nobels fredspris !!Valentino skrev:Heldigvis, heldigvis, hadde Sovjeterne et system som gjorde det mulig å bruke hue.
xerxes skrev:Her er det en mann som egenhendig og alene ungikk den 3. verdenskrig. Nobelprisen burde vært en selvfølge. Jeg tror nok han viste at han løp en personlig risk.Spiralis skrev:Egentlig hade de jo ikke det i og med at han ble "straffet" med førtidspensjon ! Mannen burde jo fått Nobels fredspris !!Valentino skrev:Heldigvis, heldigvis, hadde Sovjeterne et system som gjorde det mulig å bruke hue.
