Megadeth med support Mammoth i Amphiteater Gelsenkirschen.
Fantastisk flott sted, ved en sidekanal til Rhinen. Kjørte forbi et par lastebåter utenfor gjennom konserten - noe vi selvsagt kunne alt om etter både å ha vært på Binnenschiffsfahrtsmusum og tatt en båttur rund i verdens største havn for innenriks skipsfart dagen før. Pasee intimt, et sted rundt 6000 tilskurere (utsolgt) i følge internett.
Mammoth er bandet til Wolfgang van Halen, sønn av sin far, grei, rett frem generisk rock med en god del gitar. Ikke noe å si på det, egentlig. Bra stemme har fyten også. Varte en liten halvtime.
Flyttet meg til et mer sentralt sted før Megadeth gikk på scenen. Strålende konsert, de er på avskjedsturne med nytt album ute, og det albumet er genuint bra. Høydepunkter fra den rikholdige katalogen. En Metallica-cover (Ride the Lightening) ble det også. Lyden var superb, som den bør være utendørs i et amfiteater, bandet var åpenbart i storform og gitarhelt Teemu Mäntysaari var akkurat så mye gitarhelt som man bør være når man er lead-gitarist i Megadeth. Dave Mustaine har ikke blitt yngre han heller men stemmen holder greit nok.
Det er fortsatt, alt annet like, mye morsommere å reise et sted for å gå på konsert enn å gå på konsert i Oslo. Tyskeren har litt å lære på organisering av dasstilbudet, men på plussiden går det rundt folk med øltanker på ryggen så man slipper å gå til baren for å få noe å læske strupen med.