Helt enig, bevæpning av politiet i Norge er absolutt ikke bra. På noen som helst måte.usa er selve skrekkeksemplet, men vi må passe oss her også. Det vekker ikke tillit at politiet nå går rundt med håndvåpen
Helt enig, bevæpning av politiet i Norge er absolutt ikke bra. På noen som helst måte.usa er selve skrekkeksemplet, men vi må passe oss her også. Det vekker ikke tillit at politiet nå går rundt med håndvåpen
Såvidt jeg har forstått er det heller ingenting som hindrer USA i å utplassere så mye våpen og styrker de bare ønsker for å føle seg sikre.
Tenkte først..... Kan det nå være riktigt???
En mening du straks ville forkastet den dagen du eller en av dine nærmeste reddes av politi med håndvåpen.usa er selve skrekkeksemplet, men vi må passe oss her også. Det vekker ikke tillit at politiet nå går rundt med håndvåpen
dersom en privatperson med håndvåpen redder meg og mine nærmeste er det godt nok argument for at alle skal fly rundt med våpen da?En mening du straks ville forkastet den dagen du eller en av dine nærmeste reddes av politi med håndvåpen.
Les redigert innlegg. Uansett, pick your poison.dersom en privatperson med håndvåpen redder meg og mine nærmeste er det godt nok argument for at alle skal fly rundt med våpen da?
Selvsagt er det episoder der det er nødvendig å skyte idioten i fillebiter
Men det er stor forskjell å ha våpenet låst ned i bilen vs å ha det på låret eller i handa.
Det kan ikke være mange tilfeller der de ikke nådde å låse opp våpenet, de vet stort sett litt om situasjonen før de kommer frem...
Jeg syns det ikke vekker tillit i det hele tatt, spesielt ikke når man leser om vådeskudd som går av i bilbutikker og garderober
Av politi? Dokumentasjon?^I Sverige har det vært noen episoder hvor uskyldige har blitt skutt og drept.
Nei, av thugs med skytevåpen. Feil sted til feil tid. Men, politiet i Sverige har vel våpen og uten at det hjalp disse.Av politi? Dokumentasjon?
Er du ute etter et perfekt samfunn? Umulig.
Aha, ny informasjon…^I Sverige har det vært noen episoder hvor uskyldige har blitt skutt og drept.
En fjortenåring? gutt med autisme var ute en kveld for noen år siden, og ble skutt av politiet i Sverige^I Sverige har det vært noen episoder hvor uskyldige har blitt skutt og drept.
Jeg svarte på om det var mange tilfeldige som hadde blitt offer for skytevåpen.En fjortenåring? gutt med autisme var ute en kveld for noen år siden, og ble skutt av politiet i Sverige
Og du viste vel til 4-5 stykker utav en befolkning på 6 mill. ??Jeg svarte på om det var mange tilfeldige som hadde blitt offer for skytevåpen.
At det skjer oftere enn man skulle ønske?Og du viste vel til 4-5 stykker utav en befolkning på 6 mill. ??
Hva er poenget??
Enig, men å avvæpne politiet gjør vel ikke dette problemet mindre??At det skjer oftere enn man skulle ønske?
Jeg tror ikke problemet blir særlig større eller mindre av at politiet har våpen, men de gangene de trenger det er det kanskje greit at de har det sånn som det har blitt. Her i Skandinavia er jo problemet først og fremst at de kriminelle bevæpner seg, og ikke sånn som i USA hvor man like gjerne kan bli skutt av politiet.Enig, men å avvæpne politiet gjør vel ikke dette problemet mindre??
Vet godt, at det var tullingen og ikke du, som skrev det![]()
I Norge skyter politiet stort sett individer som hører hjemme i psykiatrienJeg tror ikke problemet blir særlig større eller mindre av at politiet har våpen, men de gangene de trenger det er det kanskje greit at de har det sånn som det har blitt. Her i Skandinavia er jo problemet først og fremst at de kriminelle bevæpner seg, og ikke sånn som i USA hvor man like gjerne kan bli skutt av politiet.
..og seg sjøl i foten og sånt. De har vært gode på vådeskuddI Norge skyter politiet stort sett individer som hører hjemme i psykiatrien
Det blir som om Vebjørn Rodal ga meg OL-gullet.![]()
Machado etter Trump-møte: Ga fredsprismedaljen til Trump
Det til tross for at Nobelinstituttet har sagt at Nobelprisen ikke kan overføres.www.vg.no
Jeg synes Nobel-komiteen skal pause sitt arbeide til trumP er skrinlagt, aller helst brent, selvsagt.Det beste Nobelkomiteen kan gjøre nå som skaden er skjedd er å innkalle til en pressekonferanse der de melder at utdelingen vil settes på pause frem til minst 2029. Og at de har sparket Asle Toje.