Selger et helt nytt par av Audio Note sine 300B-rør, 4300E. Rørene er helt nye fra Audio Note i forbindelse med garantisak, levert Stereofil og funksjonstestet der juni 2026. De er altså helt nyeste produksjon og ikke brukt av meg. Bare tatt ut av eskene for å ta bilder.
Selger Opera Audio Consonance Reference CD2.2 Linear MK2 CD-spiller i sort utførelse. Dette er en av få, kanskje den eneste, sorte i Norge og dermed en sjelden mulighet!
Spilleren er som ny og veldig, veldig lite brukt. Lyden er fantastisk - med en signatur som låter analogt og organisk og...
Selger et matchet par KR Audio 300B Balloon. Fantastiske rør, brukt mindre enn et halvt år i min Audio Note Meishu Tonmeister. Jeg foretrakk disse foran Audio Note sine egne 4300E og Western Electric 300B.
Det følger med et ekstra par helt like rør av litt eldre årgang. Det ene ekstrarøret er...
Godt beskrevet. Jeg vil legge til at disse to er rimelig universelle og handler mer om personlighet generelt, enn kun hifi. Jeg våger å påstå at disse to grupppene har den tilhørende tilnærmingen til de fleste områder i livet.
Haha! Var det du? Beklager, sånt har jeg lett for å glemme, etter hvert 😬
Men da kan jeg jo gjøre opp for meg med å sende dem tilbake. Tror jeg har dem liggende, ennå.
Jeg mistenker at du vil bli overrasket over forskjell på streamere når du parer dem med den nye dacen. Den får virkelig frem forskjellene og simpelthen blomstrer når den får et skikkelig godt digitalt signal inn. Audio Note sine dacer er kjent for å være kresne på dette.
Edit: test en Antipodes...
Det er dacen sin, det, @Espen L ! Gratulerer
Kjenner meg igjen i beskrivelsen din av at digital nærmer seg båndspiller-, eller i hvert fall analogsignatur.
Jeg våger å påstå at det er motsatt, om ikke alltid, så i hvert fall ofte. Tror veldig mange bryr seg om og hører forskjell, men ikke orker å poste på grunn av diskusjonsklimaet rundt disse emnene.