2009 remasterne var vel bare digitale formater, mens stereo vinyl (The Beatles in stereo) kom 2012 og mono vinyl (The Beatles in mono) kom 2014.Er 2009 remasterne som ble gjort I Abbey Road bedre lydmessig enn de orginale som kom ut på 60-tallet?
Den stereo-boksen med vinyl basert på digitale filer fra 2009-remasteren må du iallfall ikke kjøpe. Den er det ikke god lyd på.Hei! Tenkte å begynne å samle på The Beatles - lurte da på lydkvaliteten..
Er 2009 remasterne som ble gjort I Abbey Road bedre lydmessig enn de orginale som kom ut på 60-tallet?
Eller hva skal man gå for?![]()
Beatles tapene "født, oppvokst og pensjonert" i Abbey Road. Tror nok ikke de noen gang har vært utenfor huset. Derfor er også de amerikanske versjonene en helt annen historie.En av de platene jeg har med "best" lyd, nærvær og atmosfære er en original "Beatles for sale" i mono, kjøpt på brukt sjappe i København i tilnærmet mint condition.
Men sånt er vel nærmest hønsetenner i våre dager.
Har også lest at en del såkalte "original Masters" lages av en digital kopi av masteren, en del selskap slipper nødig sine original bånd ut av huset.