Vurderer Mcintosh SS. Leser at match til JBL ofte sitter bra, JBL S2600 i mitt tilfelle. Hørt rykter om at eldre saker låt mer fyldig, en klangsignatur de i det siste har gått bort fra. Når skjedde dette skiftet?
Neby har for øvrig ikke skrudd opp prisene enda, så dette var kanskje falsk alarm...Legger det ut her også hvis noen vil benytte de siste dagene av mai på å kjøpe utstyr til gammel pris.
Vis vedlegget 1124213
Vel, butikkene lever og eksisterer nå fortsatt, så at det handles nytt ser det jo absolutt ut til at folk fortsatt holder på med. Bruktmarkedet derimot, der er det tilsynelatende ikke måte på hvor "dårlig" kjøpekraften har blitt. Når det hagler med skambud og det prutes vilt og uhemmet helt ned på kronenivå, blir det hele så urimelig og direkte skammelig at det frister mer å bare stue ting vekk enn å utsette seg for håpløsheten det har blitt å legge ut noe for salg.Største problemet er at ting har blitt sykt dyrt, men ikke stort bedre. Oh folk har ikke samme økonomi/kjøpekraft som i feks 2015.
Du måtte altså la deg prute ned til 62K fra 75K som du iflg Hifishark la den ut for, i 2021? Vel, da lå den vel på nærmere 90K i nypris, så kanskje var 75K litt i overkant da, uten at jeg vet hvor gammel den var.Jeg husker ikke helt nøyaktig, men jeg hadde en C53 for 3-4 (?) år siden. Jeg mener at jeg fikk 62K for den og da var den relativt ny. Nyprisen var laverer enn den er i dag da…![]()
Så du mener mao at bruktverdien skal settes med 85K som utgangspunkt da? Ingen påvirkning av prisutviklingen altså?Tror mange er litt optimistiske når det gjelder salgsverdien. C53 er avløst av C55 og selv om akkurat den koster 130k etter en voldsom prisøkning, kostet C53 85k når den ble lansert.
Når det er ett utgått produkt, så mener jeg det ja.Så du mener mao at bruktverdien skal settes med 85K som utgangspunkt da? Ingen påvirkning av prisutviklingen altså?
Det er jo ofte slik at prisjusteringen følger bl.a. produktutviklingen. Så enig med Tosken over her.Så du mener mao at bruktverdien skal settes med 85K som utgangspunkt da? Ingen påvirkning av prisutviklingen altså?
Jeg er på ferie og har ikke tid til å sjekke så nøye, men jeg mener den kostet rett over 100K ny når jeg kjøpte og jeg kjøpte min demobrukt hos OHC for 75K med full garanti. Jeg la den ut for det samme, men måtte som sagt godt ned i pris i forhold til det.Du måtte altså la deg prute ned til 62K fra 75K som du iflg Hifishark la den ut for, i 2021? Vel, da lå den vel på nærmere 90K i nypris, så kanskje var 75K litt i overkant da, uten at jeg vet hvor gammel den var.
SkjønnerJeg er på ferie og har ikke tid til å sjekke så nøye, men jeg mener den kostet rett over 100K ny når jeg kjøpte og jeg kjøpte min demobrukt hos OHC for 75K med full garanti. Jeg la den ut for det samme, men måtte som sagt godt ned i pris i forhold til det.
Det ligger for øvrig flere C53 ute til over 70K og ingen av dem er vel solgt enda, så det kan tyde på at prisene er for høye.
Så er det ikke så enkelt hva man skal legge seg på med disse voldsomme prisstigningene som har vært de siste årene. Selger går jo for det meste ut ifra høyeste/dagens pris mens kjøper ser på hva burken kostet ny for X antall år siden.
Nei definitivt ikke, hus går opp i pris, brukt hifi raser i pris og tåler bedre sammenligning med brukt bil.SkjønnerOg ja, det er nettopp denne jækla prisstigningen som er den store bøygen i dagens bruktmarked. Generelt og tradisjonelt har jo også bruktmarkedet til en viss grad fulgt prisstigningen, noe både selger og kjøper har hatt forståelse for og akseptert.
Når vi i dette tilfellet snakker om en økning på godt over 40K på 4-5 år, så har det hele sklidd ut av proposisjoner ja. Samtidig synes jeg jo det blir steingalt at kjøper skal nyte så til de grader godt av å knipe igjen lommeboka til selger gir opp, og dermed kan fråtse til seg et svindyrt og tilnærmet nytt produkt til eventyrprisDet blir jo litt å sammenlikne med om jeg skulle lagt ut huset mitt med utgangspunkt i hva jeg ga for det i 1997
![]()
Jeg vetNei definitivt ikke, hus går opp i pris, brukt hifi raser i pris og tåler bedre sammenligning med brukt
Jeg burde tatt den!Jeg vetDet var et dårlig forsøk på en spøk
![]()
Hvor er det gått hen?gratulerer med et gått produkt.
kjell
Til den tid er vi muligvis ikke længere i de levendes rækker. Jeg bliver 70 i November. Held og lykke fremover. By the way har du et bud på Elly Lilly kontra Novo?18 år senere...oppklares mysteriet tro?![]()
Må du ta på deg de riktige brillene. Du svarte på et 18 år gammelt innlegg. Tror ikke det er så aktuelt lenger.Til den tid er vi muligvis ikke længere i de levendes rækker. Jeg bliver 70 i November. Held og lykke fremover. By the way har du et bud på Elly Lilly kontra Novo?
Efter en ulykke?Nei definitivt ikke, hus går opp i pris, brukt hifi raser i pris og tåler bedre sammenligning med brukt bil.
Nå for pokker. Nogle gange går det lidt for hurtigt.Må du ta på deg de riktige brillene. Du svarte på et 18 år gammelt innlegg. Tror ikke det er så aktuelt lenger.
Prøv deg fram og sjekk både lyd og eventuelle endringer i forsterkerens varme over tid. Uansett er høyttalernes oppgitte impedans en sterk forenkling.Heisan, har kjøpt mc611 og lurer på hva som er beste tilkobling av høyttalerne som er 4 ohm. Hva skjer hvis jeg kobler de på 8 ohm, vil det bli forskjell på lyden.
Hej.Heisan, har kjøpt mc611 og lurer på hva som er beste tilkobling av høyttalerne som er 4 ohm. Hva skjer hvis jeg kobler de på 8 ohm, vil det bli forskjell på lyden.