Sikoraen var fin. Bare synd de av en eller annen teit grunn har brukt spikes og ikke avkoblende ben. Jævlig merkelig valg for en platespiller.
|
Dårlig xfiner, hva bygger du det på?Totalt krise det plintet der,,, i dårlig xfinerkvalitet - koster sikkert en hel del ??
Hvitevarer?SME Model 8 er kul nok for meg. Veldig barsk platermatte også. The return of the riller.
Vis vedlegget 1112851
Passer fint på kjøkkenbenken....ved siden av kaffetrakteren og Kenwooden.....SME Model 8 er kul nok for meg. Veldig barsk platermatte også. The return of the riller.
Vis vedlegget 1112851
The plinth is CNC machined chassis made from a unique polymer high density resin material providing high mass, small footprint and superb resonance absorption. Main bearing, spindle and drive pulleys are precision made to the exact standards of all SME high-end turntables. A new generation highly sophisticated electronic speed control unit provides fine pitch speed adjustment within a wide band range. Machined aluminium finishers fitted to the isolation feet complete the look
The Model 8 turntable is equipped with the renowned SME 309 tonearm and features internal Crystal Cable wiring as standard. It is offered in three paint finishes: traditional SME Black, White, and Midnight Blue, each with contrasting details.
Om ikke annet, det ser ut som en blue collar shirt, med rødt MAGA slips, kanskje et skjult budskap?Alltså, jag erkänner gärna att jag ligger lite bakom ungdomens jargong på internet, vad som är inne och inte och har länge undrat; vad betyder den emojien med skjorta och slips du strör runt deg i mer eller mindre alla trådar @Flageborg ? Är det något jag inte fått med mig?
Uppriktigt nyfiken alltså.![]()
Det ser ut som en Bullshit Detector for Trump 2.0.......Alltså, jag erkänner gärna att jag ligger lite bakom ungdomens jargong på internet, vad som är inne och inte och har länge undrat; vad betyder den emojien med skjorta och slips du strör runt deg i mer eller mindre alla trådar @Flageborg ? Är det något jag inte fått med mig?
Uppriktigt nyfiken alltså.![]()
Nok en tegn på at noe av fornuftig design har forlatt åstedet. Jeg har selvsagt sjekket 4 ulike platematter med og uten riller og de med riller gir mest resonans og vibrasjon og . Man kan faktisk høre det med det blotte øre… med volumet på 0.0 hører man nålen gå i rillene mye tydeligere på rillematte enn med flat matte.( jo opphevede færre riller desto verre) Det betyr at platen vibrerer istedet for nålen.. Og dette er med min SME V arm og OC9 MC og på 3 andre spillere også… merkelig valg. . Kanskje SME vet noe mer enn meg. Men ville nå vært rart..The return of the riller.
Ok. Trodde jag skulle lära mig något nytt i dag, men det gjorde jag alltså inte.Det ser ut som en Bullshit Detector for Trump 2.0.......
Nok en tegn på at noe av fornuftig design har forlatt åstedet. Jeg har selvsagt sjekket 4 ulike platematter med og uten riller og de med riller gir mest resonans og vibrasjon
Ok. Trodde jag skulle lära mig något nytt i dag, men det gjorde jag alltså inte.
Klar med off topic.
Hva omtrent er alder på de gummimattene med riller du har testet?Jeg har selvsagt sjekket 4 ulike platematter med og uten riller og de med riller gir mest resonans og vibrasjon
Ihvertfall såfremt det er en stor andel av gummi i de så vil de bli hardere over tid. Det blir jo litt det samme som med dekk - og vi snakker 40-50 år +.Du har et poeng der, mulig matter er ferskvare !
Designet for 14 åringen og priset til pappsen.€ 9999,-
![]()
Hotaru
Audio-Technica Corporation (Tokyo, Japan; CEO: Kazuo Matsushita) announces the release of the “Hotaru” turntable, the second installment of the company’s “analogue ~ natura ...www.audio-technica.com
Blir ikke musikkutvalget litt begrenset når du bare kan spille translucent vinyl ?€ 9999,-
![]()
Hotaru
Audio-Technica Corporation (Tokyo, Japan; CEO: Kazuo Matsushita) announces the release of the “Hotaru” turntable, the second installment of the company’s “analogue ~ natura ...www.audio-technica.com
Størrelsen og den jævla lysforurensningenWhat’s not to like?
Størrelsen synes jeg er et pluss, lyset derimot..Størrelsen og den jævla lysforurensningen![]()
Du vet. Fint skar det vara.Fordi det er mye lurere å flytte på de tunge greiene enn på de lette greiene. Velkommen til bakvendtland.
Seriøst så er jeg overrasket over at prislappen ikke er mer! Sett i forhold til noen av konkurrenter så er dette midt på treet. Gryphon sin spiller koster over dobbelt så mye, men mulig de har litt forskjellig strategi! Jeg mistenker Gryphon sin spiller til å være et slags statement og at de egentlig ikke ønsker å selge så mange spillere, men de får sikkert solgt nok. Det er nok mennesker i verden som skal ha det dyreste og spør, har du noe dyrere? vi får vente til Aavik kommer med en spiller og da bikker vi forhåpentligvis 2 mill grensaTror ganske sikkert at Soulution vet hva de holder på med, og de har da heller aldri markedsført seg som noe billigmerke.
Markedet er nok ikke stort, men det er der.
Mja, tror hverken pris eller merket Soulution står i veien for salg, men det er en meget utradisjonell løsning i et særdeles tradisjonelt marked. Vi får se, kult om den ble tatt inn i Norge.Tror ganske sikkert at Soulution vet hva de holder på med, og de har da heller aldri markedsført seg som noe billigmerke.
Markedet er nok ikke stort, men det er der.
Vis vedlegget 1119873
Linear tracking. Armen står fast. Tallerkenen beveger seg sidelengs.
Dette tror jeg blir kostbart.
Tror jeg har noen CHF liggende fra den gangen kursen var under 5kr.En kjapp sjekk:
Vis vedlegget 1119874