Hva veit folket om denne? Bra? Dårlig? Hva er den verdt i bra stand idag? Har en jeg kan få kjøpe men vil vite hva den er verdt og hva en bra pris å gi gor den er.
Sist redigert av en moderator:
2000 er et kjempekjøp. Sett den ved siden av en ny sub til 2000, og forskjellen vil være som natt og dag.Så 2000 for en i god stand er grit kjøp da? hehe.
Sliter litt med åssen jeg skal få koblet den til min amp. Er en Burmester 991. Noen som har erfaring, leste en artikkel med en som svarte noe. Men skjønte mindre a det han skreiv, hehe
Jeg drømte om en slik. Så det ble til slutt kjøp. Spilte ikke noe spesielt høyt på den, men elementet gikk i stykker etter 2 dager. Faktisk den eneste subben jeg noen gang har ødelagt.
Men 2000 er vanskelig å forsvare for et ikke kjøp. Så jeg hadde nok gitt det. Den spilte ganske pent de 2 dagene den virket.
Husk at det er to versjoner som har lite til felles som ofte forveksles.
800ASW og ASW800.
Førstnevnte hører til den eldre Matrix-serien og veier omtrent et tonn.
Sistnevnte kom ca 7-8 år senere, og er litt mer normalt bygget. Men jeg likte den veldig godt dengang den var ny. Spilte mye sammenligningstester der den eneste jeg følte var bedre enn denne var ASW1000, som var femtentommeren av samme type. Brukte den hovedsaklig til film, men kjørte en del tester til musikk også. Så aldri noen faktiske målinger, så det var mest basert på lite vitenskapelig synsing.
Den kosta 8500 da den var ny. Og var på den tida ansett som en svært kostbar sub (dette var før priseksplosjonen, som kom omtrent samtidig med at alle suber skulle være bittesmå og ha hundre tusen watts forsterkere.
Siden dette anses som en "håpløst gammel og utdatert sub som er kjeeempediger" så er den nok vrien å selge til høy pris. Du bør klare å få den til en svært hyggelig penge. Kommer selvsagt an på hvordan den ser ut også.
(alt ovenfor forutsetter at det faktisk er ASW800 og ikke 800ASW det er snakk om)
Se der ja. Det er litt merkelig, da det ikke noe sted på subwooferen står modellbetegnelsen Matrix, slik det gjorde på alle modellene ellers i serien. Vekta på 33 kg stemmer nok bra, jeg husker den som tung, men ikke blytung.B&W hevder ihvertfall selv at denne hører til i Matrix-serien og at den har Matrix innmat. Jeg åpnet aldri en selv, så jeg kan ikke bekrefte det ene eller det andre. Husker bare at jeg syntes den var overraskende tung for størrelsen. Noe som kan antyde at det var noe ekstra inni. Nå finner jeg specs som hevder at den bare veide 33kg, men mulig at den var relativt mye tyngre enn andre suber jeg håndterte på den tida. Det er vel 17-18 år siden, så jeg får ta forbehold om at hva jeg anser som en tung subwoofer kan ha endra seg litt med årene.
(spesielt siden min nåværende veier 75 kilo. Subwooferen altså.)
http://www.bowers-wilkins.com/Downloads/Product/Archive/ENG_FT00007_Matrix-800-ASW_info_sheet.pdf