
Tenkte å dele et par bilder av musikk anlegget som det endte opp etter en extreme makeover det siste året.
Litt historie, det hele begynte med Jamo/B&O da jeg var 14 hjemme i Danmark og med første voksen jobb på plass ført videre med først B&W matrix 802/Aragon og siden B&W Nautilus 802/Gryphon Tabu. Siste combo ble kjøpt inn i 1999 og siden var det stilt en stund. Familie og unger kom til, en teenager bodde i kjellerstuen og musikk blev noe som hørtes på i bilen. Samme teenager flyttet ut av kjellerstuen siste vår og det vekket byttemuskelen for alvor - innmelding i HFS og jakten startet!
Resultatet ble som vist på bildene. Plate spilleren er en Project, elektronikken fra Musical Fidelity M8 og Aurender og det hele avleveres via et par B&W 802D3. Lyden er som forventet en massiv forbedring av det gamle system, dynamisk, åpent og med et dypt og bredde lydbilde. HT er akkurat passe for rommet, jeg ville ikke torde bruke noen større med mer bass output. Siste tilføyelse er Aurender A10 som lar meg for alvor dra nytte av 24/192 og DSD albums som er lastet ned.
Totalt sett er jeg svært fornøyd og tenker ikke å gjøre ned med systemet på lang tid. I så måte blir dette en kjedelig tråd, sjekk inn om 15 år igjen og se om noe er skjet
Møbel

Project Platespiller med Ortofon PU

Musical M8 PRE

Musical M8 Forsterker

Musical Fidelity M6 CD

Aurender A10 medie spiller

Musical Fidelity RIAA og HPA

B&W 802 D3

De gamle N802 ses bak
T+A PA 3100 HV / DAC 8 DSD / Marantz SA 14

Kjelleren oppdatert med ny dac og forsterker. Er veldig godt fornøyd med resultatet.
Sist redigert av en moderator: