Jeg har hatt Meridian utstyr tidligere og deriblant 502en. Da jeg kjøpte dette hos HiFi huset i Bærum ble jeg tilbudt å bytte min daværende eksterne riaa inn for et mellomlegg noe jeg ikke ville.
Grunnen til dette var at jeg ikke kunne finne noen tester av denne riaa på nettet eller noen tilbakemelding på hvor bra denne er. Nå vil jeg anta at Meridian ikke lager dårlige riaaer, men siden
den ikke har fått noen blest i HiFi sirkler
så ble det med det. Ser ellers en stor fordel med å ha ekstern riaa da en får skilt ut denne kritiske del fra forforsterkeren og lettere skjerme for støy. Det å kunne ha en dedikert power (og helst av god spesifikasjon) er også en fordel. Nå finnes det sikkert mange gode interne riaaer ute på markedet, men for meg så er det ekstern som føles mest logisk.