Mac og Audio

jetman

Overivrig entusiast
Ble medlem
20.12.2005
Innlegg
873
Antall liker
1
Er ikke dette mest interssant for windows brukere på utkikk etter en ny maskin... ? ;) Som mac bruker så blir det jo fint å kunne spille et og annet spill, men når det gjelder osx til lydbruk er det jo et overlegent operativsystem, IMHO ;)
 

KW

Hi-Fi freak
Ble medlem
30.11.2002
Innlegg
6.388
Antall liker
391
Sted
Bærum
Torget vurderinger
1
Hei!
For å være ærlig så er ikke jeg alt for godt inne i alt dette i det hele tatt ::)
Det jeg tenkte mest på var (så langt jeg tror) at f.eks. EAC nå kan kjøres f.eks. gjennom i tunes (på en mac) eller er jeg helt på jordet her?

Mvh.KW
 

jetman

Overivrig entusiast
Ble medlem
20.12.2005
Innlegg
873
Antall liker
1
Hei

Det Apple nå har gjort er, via et program som kalles Boot Camp, å muligjøre installasjon av Windows. du kan altså velge å kjøre macen som en ren windows maskin hvis du ønsker det, bytte mellom de to operativsystemene krever kun at du restarter maskinen. Det betyr ikke at du kan kjøre windows programmer samtidig med osx programmer, men du kan rippe cder med eac i windows modus, og så spille av musikken i itunes under osx etterpå.
 
Topp Bunn